Hromadná rvačka chuligánů v Bratislavě: Soud vynesl nad cizinci tresty

Na půl roku do vězení poslal dnes bratislavský soud sedm cizinců, jež čelili obžalobě za hromadnou bitku fotbalových fanoušků, při které výtržníci ve středu večer zdemolovali v centru slovenské metropole vybavení několika restaurací. O verdiktu informovala s odvoláním na vyjádření mluvčího soudu Pavola Adamčiaka slovenská média. Rozhodnutí soudu je pravomocné, po odpykání trestu budou odsouzení Nizozemci a Poláci na tři roky vyhoštěni ze Slovenska.

Přidejte svůj názor

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Ze strany soudu jde o rozhodnutí o nepodmíněném trestu odnětí svobody vzhledem k závažnosti skutku a ke generální prevenci do budoucna," uvedl Adamčiak.

Policie po rvačce zadržela dohromady 107 lidí z Bulharska, Polska a Nizozemska. Následně obvinila z výtržnictví čtyři Nizozemce a tři Poláky, kteří ve zrychleném řízení stanuli před soudem. Proti verdiktu se neodvolali. Po odpykání poloviny trestu budou moci požádat o podmíněné propuštění na svobodu.

zdroj: YouTube

Podle médií se porvali radikální fanoušci polského týmu Cracovia Krakov a bulharského klubu Levski Sofia, jejichž hráči ve čtvrtek nastoupili na Slovensku na pohárová utkání. Polské fanoušky podle dostupných informací přišli podpořit i fanoušci nizozemského klubu Ajax Amsterodam. Při hromadné bitce, která si vyžádala 17 zraněných fanoušků, výtržníci po sobě házeli i židle.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie nebude poslouchat příkazy Francie, běsní Salvini. Schůzku k migraci…

23.07.2019 13:23 Italský ministr vnitra Matteo Salvini kritizoval francouzsko-německý návrh mechanismu…

Rasistický útok v Německu? Muž těžce zranil Eritrejce, pak se zabil

23.07.2019 13:04 Aktualizováno Útočník, který v pondělí v německém Wächtersbachu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem postřelil…

V Rakousku řádil pedofilní lékař, dle policie zneužil 87 malých chlapců

23.07.2019 12:41 V případě rakouského lékaře, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání dětských pacientů,…

Sucho komplikuje dopravu na Rýnu, lodě nemohou být plně naložené

23.07.2019 11:53 Sucho a pokles hladiny vody komplikuje v Německu lodní dopravu na řece Rýn. Na některých úsecích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama