V Londýně tragicky zahynula známá youtuberka, osudnou se jí stala elektrokoloběžka

V Londýně zahynula při nehodě na elektrokoloběžce známá youtuberka a televizní moderátorka Emily Hartridgeová. Informovala o tom o víkendu britská média. Podle nich jde v zemi o první smrtelnou nehodu uživatele elektrické koloběžky, která podle britských zákonů nesmí být užívána v dopravním provozu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Policie Velká Británie
doporučujeme

Pětatřicetiletou Hartridgeovou srazilo v pátek nákladní auto na kruhovém objezdu v londýnské čtvrti Battersea. Utrpěla smrtelná zranění a zemřela na místě. Její úmrtí potvrdili blízcí na jejím instagramovém účtu.

Hartridgeová byla trenérkou fitness a známou osobností sociálních sítí, její kanál o životním stylu na YouTube sleduje na 350.000 předplatitelů. Pracovala i jako moderátorka na televizní stanici Channel 4.

V Británii se podle zákona nesmí na elektrokoloběžkách jezdit ani na silnicích, ani na chodnících, protože jde o dopravní prostředek, který nesmí do běžného provozu. Teoreticky by tak na nich lidé měli jezdit jen na soukromých pozemcích, ale praxe tomu neodpovídá. Výrobci elektrokoloběžek se snaží přimět britskou vládu, aby zákon o silničním provozu novelizovala.

Elektrické koloběžky nyní po celém světě zažívají boom a často je používají zejména turisté ve velkoměstech. Jejich vedení se snaží provoz těchto koloběžek regulovat, například snižovat maximální povolenou rychlost, zakázat vjezd na chodníky nebo do některých částí města.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněm CDU bude bouřlivý? Merkelová patrně sklidí nevybíravou kritiku

21.11.2019 10:05 Za normálních okolností by sjezd německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU), na němž se…

Na Sicílii explodovala továrna na pyrotechniku. Zahynulo pět lidí

21.11.2019 08:06 Pět lidí zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při explozi v podniku vyrábějícím zábavní…

O vítězi voleb v Británii je rozhodnuto? Nový průzkum

21.11.2019 07:35 Britští vládní konzervativci mírně zvýšili náskok před opozičními labouristy, vyplývá to z nového…

Princ Andrew se kvůli aféře s Epsteinem stahuje do ústraní

20.11.2019 21:25 Aktualizováno Britský princ Andrew na delší dobu zanechává veřejných povinností kvůli vývoji kolem svých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama