Lodní doprava ve Štětínském zálivu zastavena, našla se bomba z války

Kvůli nálezu nevybuchlé bomby z druhé světové války se dnes na několik hodin zastavil provoz lodí ve Štětínském zálivu na pomezí Polska a Německa. Polské úřady také musely evakuovat řadu rodin z blízkosti vodního kanálu, kudy poté pyrotechnici nálož přepravovali ke zneškodnění. Informovala o tom agentura DPA. Asi 750 kilogramů vážící britská letecká puma se našla při stavebních pracích asi šest metrů pod hladinou moře.

Lodní doprava, ilustrační foto
doporučujeme

Bomba se našla u jižního ústí Piastovského kanálu, který spojuje Štětínský záliv s průlivem Svina mezi ostrovy Usedom a Wolin. Úřady kvůli tomu uzavřely osmikilometrový okruh kolem německé obce Altwarp a polské obce Nowe Warpno na břehu zálivu.

Bombu nejprve prozkoumali potápěči a odborníci ji pak naložili na loď, která ji přepravila Piastovským kanálem k Baltskému moři. Tam ji pak ve vojenském prostoru pyrotechnici zneškodnili.

Nálezy nevybuchlých válečných bomb jsou dodnes v Polsku poměrně běžné. Například loni v prosinci nedaleko místa nynějšího nálezu objevili dělníci ve městě Police u Štětína leteckou bombu. Evakuovat se kvůli tomu muselo 24.000 lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nakažení na Maltě přibývají rekordním tempem

15.08.2020 17:46 Malta zaznamenala za poslední den vůbec nejvyšší přírůstek nových případů nákazy koronavirem od…

USA kvůli Rusku pošlou další americké vojáky do Polska

15.08.2020 16:28 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes podepsal ve Varšavě dohodu, která umožní vyslat další…

Zeman se chová jako nemocný starý muž, rozděluje Česko, píše německý tisk

15.08.2020 15:10 Miloš Zeman se chová stále více jako svéhlavý, starý a nemocný muž. V rozsáhlém materiálu o českém…

Dánsko kvůli koronaviru zavede povinné roušky v hromadné dopravě

15.08.2020 14:12 Dánsko zavede kvůli šíření koronaviru povinnost nosit v hromadné dopravě roušky. Opatření začne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama