Británie se bouří proti Trumpovi. Podle Johnsona i Hunta jsou jeho výroky nepřijatelné

Oba kandidáti na funkci britského premiéra se dnes v debatě shodli, že urážlivé poznámky amerického prezidenta Donalda Trumpa na adresu demokratických kongresmanek s přistěhovaleckými kořeny nebo tmavou pletí jsou nepřijatelné. Boris Johnson a Jeremy Hunt to uvedli v televizní a rozhlasové debatě, poslední před finále volby nového šéfa Konzervativní strany a tím i nástupce premiérky Theresy Mayové.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Boris Johnson
doporučujeme

Exministr zahraničí Johnson, který je favoritem stranického hlasování, řekl, že vztahy Spojeného království s USA jsou důležité, ovšem americký prezident "jednoduše nemůže" takto mluvit. Na otázku, zda považuje Trumpovy komentáře za rasistické, ale opakovaně odmítl odpovědět.

Současný šéf britské diplomacie Hunt uvedl, že souhlasí s Mayové kritikou na adresu Trumpa kvůli jeho komentářům a že by jej velmi rozzlobilo, kdyby o jeho dětech někdo něco takového prohlásil. Stejně jako Johnson ale Trumpa za rasistu neoznačil.

Trump v neděli na twitteru napsal, že zmíněné poslankyně by neměly Američany poučovat o tom, jak vést zemi, když samy pocházejí z "rozvrácených a zločinem zamořených zemí", do kterých by se raději měly vrátit. Dnes výzvu k vystěhování zopakoval.

Volba nového lídra konzervativců končí 22. července a vítěz korespondenčního hlasování členů strany by měl být oznámen den poté.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hnutí pěti hvězd Salvinimu nevěří, už s ním vládnout nechce

18.08.2019 21:13 Rozpad italské vládní koalice, která se k moci dostala po volbách před 14 měsíci, je zřejmě…

Španělé evakuovali kvůli požáru tisíce lidí

18.08.2019 19:16 Aktualizováno Kolem 4000 lidí se muselo evakuovat kvůli lesnímu požáru, který na španělském ostrově Gran Canaria…

Evropu zaplavila staronová droga. Je legální, úřadům jde na nervy

18.08.2019 18:45 Aktualizováno Inhaluje se z balónku nebo ze šlehačkové bombičky - díky rychlému opojení je rajský plyn mezi…

Madrid nabídl lodi Open Arms přístav na jihu Španělska

18.08.2019 14:07 Španělská vláda dnes nabídla humanitární lodi Open Arms, která kotví už přes dva týdny u italského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama