Londýn nebude mít mrakodrap Tulipán, starosta Khan stavbě zabránil

Londýnský starosta Sadiq Khan dnes zabránil vydání povolení ke stavbě mrakodrapu, který se měl stát druhou nejvyšší budovou v britské metropoli. S odvoláním na jeho mluvčího o tom informovala agentura Reuters. Projekt budovy s vyhlídkovou plošinou, které se přezdívalo Tulipán, by podle Khana měla pro veřejnost jen malý přínos a narušila by panorama města.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Londýnský starosta Sadiq Khan
doporučujeme

"Starosta má řadu vážných námitek k této žádosti a poté, co ji dopodrobna prostudoval, odmítl vydat povolení k projektu, který by podle něj měl pro veřejnost jen velmi omezený přínos," uvedl mluvčí londýnského starosty.

Podle něj Khan navíc nepovažuje architektonický návrh za dostatečně kvalitní pro tak významné místo v centru města a rovněž si myslí, že by mrakodrap poškodil panorama Londýna a zamezil výhledům na nedaleký královský palác Tower.

zdroj: YouTube

Mrakodrap, který navrhlo studio známého architekta Normana Fostera, měl být druhou nejvyšší budovou v západní Evropě. Vyšším by po dokončení byla jen nedaleká věžová stavba známá jako Shard. Stavba Tulipánu měla začít již příští rok a dokončena měla být v roce 2025.

Developer, který chtěl Tulipán v Londýně postavit, již vyjádřil zklamání ze starostova rozhodnutí. Jak dál s projektem naloží, ale odmítl sdělit. Radost z toho, že mrakodrap nedostal stavební povolení, vyjádřila naopak skupina Historická Anglie (HE), která projekt dlouhodobě kritizovala. V prohlášení uvedla, že Tulipán by byla v podstatě "vysokou výtahovou šachtou s boulí na vrcholu".

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zfetovaní agresivní migranti spí na ulicích. Úřady jsou bezradné

17.08.2019 11:54 V Katalánsku roste počet migrantů, kteří spí na ulicích. Někteří z nich získávají peníze prodejem…

Vojáci v Německu budou jezdit rychlíky zdarma

17.08.2019 08:47 Vojáci v uniformě budou mít v německých rychlících už brzy jízdné zdarma. Podle agentury DPA se na…

Francouzi ukradli z pláže na Sardinii 40 kilogramů písku. Hrozí jim až 6…

17.08.2019 07:33 Bezmála 40 kilogramů písku původem z pláže na jihu italského ostrova Sardinie objevili policisté…

Letošní Halloween obzvlášť děsí. Merkelová chce brzy jednat s Johnsonem o…

16.08.2019 22:01 Aktualizováno Německá kancléřka Angela Merkelová se chce brzy osobně sejít s britským premiérem Borisem Johnsonem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama