Kapitánka lodi Sea-Watch se stále ukrývá, prokuratura pro ni chce domácí vězení

Prokuratura v sicilském městě Agrigento se odvolala k italskému nejvyššímu soudu proti rozhodnutí, že německá kapitánka lodi Sea-Watch 3 nebude po dobu procesu v domácím vězení. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Jedenatřicetiletou ženu v současnosti v Itálii vyšetřují kvůli porušení zákazu vplout do výsostných vod s africkými migranty.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Carol Rackete (Foto: Paul Lovis Wagner)
doporučujeme

Carola Racketeová byla zadržena italskou policií 29. června poté, co navzdory zákazu vplula s lodí Sea-Watch 3 do italských vod se 40 africkými běženci na palubě. "Jednali jsme podle práva, o tom jsem přesvědčena," řekla v rozhovoru s německým listem Bild.

Kapitánku v Itálii drželi od konce června v domácím vězení, soud ji ale 2. července propustil. Od té doby se skrývá, protože jí bylo na sociálních sítích vyhrožováno smrtí a znásilněním. Nadále čelí podezření, že napomáhala ilegální migraci. Ve čtvrtek by měla dorazit na odložený výslech do sicilského města Agrigento.

Loď Sea-Watch 3 plující pod nizozemskou vlajkou provozuje německá nezisková organizace Sea-Watch. Plavidlo zabavily italské úřady a nyní kotví v sicilském přístavu Licata.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký zvrat? Šance na brexitovou dohodu s EU se zvýšila, míní Johnson

25.08.2019 15:33 Šance, že se Británii nakonec podaří EU opustit na základě dohody, se zvýšila. Řekl to dnes britský…

Ostrov Samos v plamenech. Turisté prchali z hotelů, byla ohrožena vzácná…

25.08.2019 15:29 Aktualizováno Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z…

Zmatky na summitu G7. Macron má předat Íránu poselství, Trump se ohradil

25.08.2019 15:02 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes podpořil snahu francouzského prezidenta Emmanuela Macron řešit…

Češi že jsou přátelští? Ani náhodou. Server varuje turisty, pak se podíval…

25.08.2019 14:10 Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama