Itálie se kvůli uprchlíkům vzbouřila Německu a Francii

Protiimigračně zaměřený italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes vzkázal do Paříže, že o migrační politice Evropské unie nemohou rozhodovat samy Francie a Německo. Podle médií tak učinil v dopise, který zaslal svému francouzskému kolegovi Christopheovi Castanerovi.

Přidejte svůj názor 94 komentářů

Matteo Salvini (Liga severu)
doporučujeme

"Rozhodnutí přijatá pouze v Paříži a Berlíně, to už stačí. Itálie už není ochotná přijímat všechny přistěhovalce, kteří přijíždějí do Evropy," napsal Salvini na facebooku v příspěvku, kterým doprovodil psaní zaslané svému francouzskému protějšku.

"Francie a Německo nemohou rozhodovat o migrační politice a ignorovat při tom požadavky nejvíce zatížených zemí, jako jsme my (Itálie) a Malta," dodal ministr, který je rovněž vůdcem strany Liga, označované za krajně pravicovou.

Šéfové resortů vnitra členských států EU se ve čtvrtek v Helsinkách nedokázali dohodnout na "mechanismu solidarity", který by měl zastavit nebezpečné ilegální cestování migrantů v člunech přes Středozemní moře a jejich zachraňování.

Salvini v dopise Castanerovi podle agentury AFP v souvislosti s rokováním ve finské metropoli rovněž uvedl, že v Helsinkách zaznamenal "postoje velmi blízké postojům, které vyjádřila Itálie". Jde podle něj zejména o "pevné odhodlání týkající se migrační politiky zaměřené na ochranu vnějších hranic EU".

Loading...
Vstupte do diskuze (94)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký zvrat? Šance na brexitovou dohodu s EU se zvýšila, míní Johnson

25.08.2019 15:33 Šance, že se Británii nakonec podaří EU opustit na základě dohody, se zvýšila. Řekl to dnes britský…

Ostrov Samos v plamenech. Turisté prchali z hotelů, byla ohrožena vzácná…

25.08.2019 15:29 Aktualizováno Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z…

Zmatky na summitu G7. Macron má předat Íránu poselství, Trump se ohradil

25.08.2019 15:02 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes podpořil snahu francouzského prezidenta Emmanuela Macron řešit…

Češi že jsou přátelští? Ani náhodou. Server varuje turisty, pak se podíval…

25.08.2019 14:10 Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama