Otřesná vražda: Údajně mladistvý migrant uškrtil švédského teenagera, pak si fotil jeho tělo

Švédskem otřásá další otřesný případ násilí. Eritrejský migrant, který o sobě tvrdí, že má 16 let, byl odsouzen na sedm let ve vězení a následné deportaci za vraždu 15letého švédského spolužáka. Informují o tom švédská média.

Věznice
doporučujeme

K vraždě došlo 4. února. Údajně nezletilý migrant se začal rvát s obětí. Oba mladíci prý dříve byli kamarádi. Během hádky Eritrejec škrtil 15letého spolužáka. Podle deníku Nyheter Idag se mladík hájil tím, že bývalého kamaráda nezabil úmyslně.

Po smrti mladíka migrant vyprázdnil kapsy oběti a vyfotil si mrtvé tělo na telefon. I když fotky druhý den smazal, byli soudními znalci schopni je obnovit. Rodina mrtvého mladíka dva dny po vraždě nahlásila, že je chlapec pohřešován, ale tělo bylo nalezeno až 13. února poté, co se migrant svěřil se vším svému příteli. Ten pak předal informace jeho rodičům, kteří zavolali policii. Migrant byl ještě ten den zatčen.

Během soudního procesu s Eritrejcem soud došel navzdory tvrzení migranta, že pravděpodobně šlo o úmyslnou – a to kvůli fotografování a okradení mrtvého těla. Svědci také vypověděli, že migrant v minulosti hrozil, že patnáctiletého mladíka zabije.

I když pachatel tvrdil, že je mu jen 16 let, lékařské testy ukázaly, že má nejméně 18 let. Svědek navíc uvedl, že je mu už 21 let.

Eritrejec dostal sedmiletý trest, po jehož odpykání má být deportován. Deník ale poukazuje na to, že v praxi je jeho deportace velmi nejistá, protože Švédsko často odmítá deportovat migranty do Eritrei, pokud požádají o status azylu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ničivé zemětřesení v Turecku a Řecku: Mrtvých přibývá, tsunami odnášela…

31.10.2020 13:38 Aktualizováno Už 28 mrtvých a více než 800 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení,…

Při testování Slováků osobně pomáhá ministr zdravotnictví, drive-in se…

31.10.2020 13:31 Odběrová místa na řece, v autobusech, na jevišti divadla či ve velkých stanech. Slováci se v rámci…

Řecko kvůli sílící epidemii ohlásilo nové restrikce, bude i noční zákaz…

31.10.2020 12:21 Řecko rozšíří noční zákaz vycházení a na měsíc v nejhustěji obydlených částech země uzavře bary a…

Polsko má téměř 22 tisíc nových případů koronaviru, v zemi pokračují…

31.10.2020 12:01 Polsko pátý den v řadě zaznamenalo rekordní přírůstky nových případů koronaviru, dnes oznámilo 21…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama