Otřesná vražda: Údajně mladistvý migrant uškrtil švédského teenagera, pak si fotil jeho tělo

Švédskem otřásá další otřesný případ násilí. Eritrejský migrant, který o sobě tvrdí, že má 16 let, byl odsouzen na sedm let ve vězení a následné deportaci za vraždu 15letého švédského spolužáka. Informují o tom švédská média.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Věznice
doporučujeme

K vraždě došlo 4. února. Údajně nezletilý migrant se začal rvát s obětí. Oba mladíci prý dříve byli kamarádi. Během hádky Eritrejec škrtil 15letého spolužáka. Podle deníku Nyheter Idag se mladík hájil tím, že bývalého kamaráda nezabil úmyslně.

Po smrti mladíka migrant vyprázdnil kapsy oběti a vyfotil si mrtvé tělo na telefon. I když fotky druhý den smazal, byli soudními znalci schopni je obnovit. Rodina mrtvého mladíka dva dny po vraždě nahlásila, že je chlapec pohřešován, ale tělo bylo nalezeno až 13. února poté, co se migrant svěřil se vším svému příteli. Ten pak předal informace jeho rodičům, kteří zavolali policii. Migrant byl ještě ten den zatčen.

Během soudního procesu s Eritrejcem soud došel navzdory tvrzení migranta, že pravděpodobně šlo o úmyslnou – a to kvůli fotografování a okradení mrtvého těla. Svědci také vypověděli, že migrant v minulosti hrozil, že patnáctiletého mladíka zabije.

I když pachatel tvrdil, že je mu jen 16 let, lékařské testy ukázaly, že má nejméně 18 let. Svědek navíc uvedl, že je mu už 21 let.

Eritrejec dostal sedmiletý trest, po jehož odpykání má být deportován. Deník ale poukazuje na to, že v praxi je jeho deportace velmi nejistá, protože Švédsko často odmítá deportovat migranty do Eritrei, pokud požádají o status azylu.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký zvrat? Šance na brexitovou dohodu s EU se zvýšila, míní Johnson

25.08.2019 15:33 Šance, že se Británii nakonec podaří EU opustit na základě dohody, se zvýšila. Řekl to dnes britský…

Ostrov Samos v plamenech. Turisté prchali z hotelů, byla ohrožena vzácná…

25.08.2019 15:29 Aktualizováno Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z…

Zmatky na summitu G7. Macron má předat Íránu poselství, Trump se ohradil

25.08.2019 15:02 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes podpořil snahu francouzského prezidenta Emmanuela Macron řešit…

Češi že jsou přátelští? Ani náhodou. Server varuje turisty, pak se podíval…

25.08.2019 14:10 Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama