Agresor při hádce ubil černošského profesora, Francie je v šoku

Francouzská policie dnes zatkla člověka podezřelého z vraždy profesora univerzity v Rouenu na severu země. Mamoudou Barry původem z Guineje byl zabit v noci na sobotu po hádce v Canteleu u Rouenu. Příslušníci guinejské komunity ve Francii útok označují za rasistický čin.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Francouzská policie
doporučujeme

Barry jel v autě s manželkou a když zastavil na semaforu, začal ho jeden chodec urážet a vyhrožovat mu do "špinavých negrů, kteří budou vyhubeni". Jednatřicetiletý Barry vystoupil a chtěl začít debatovat, ale chodec ho začal bít. Barry se po čtvrté ráně skácel a uhodil se do temene. Na následky zranění zemřel.

Spor viděla jeho manželka i svědci, kteří stáli na autobusové zastávce. Útočník, jehož popsali jako pravděpodobného Severoafričana, utekl.

Francouzská policie potvrdila informaci televize LCI, podle níž byl člověk podezřelý z Barryho vraždy zadržen dnes ráno v Rouenu. Agentura AFP napsala, že jde o člověka s psychiatrickými problémy z minulosti.

"Nešlo o hádku, ale zjevně o rasistický útok. Útočník způsobil poranění, které zavinilo smrt, a řekl, že to činí kvůli barvě pleti oběti," řekl advokát Barryho rodiny Jonas Haddad.

Incident vyvolal debatu na sociálních sítích a vyjádřil se k němu i ministr vnitra Christophe Castaner, který ujistil, že se dělá vše pro objasnění případu.

Barry působil v oblasti práva na univerzitě v Rouenu i v Guineji a v červnu v Rouenu obhájil doktorát.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnson vydírá EU? Při brexitu bez dohody neplatí dluh 39 miliard liber,…

25.08.2019 16:21 Aktualizováno Pokud Británie opustí Evropskou unii bez dohody, nebude už z právního hlediska dlužit 39 miliard…

Velký zvrat? Šance na brexitovou dohodu s EU se zvýšila, míní Johnson

25.08.2019 15:33 Šance, že se Británii nakonec podaří EU opustit na základě dohody, se zvýšila. Řekl to dnes britský…

Ostrov Samos v plamenech. Turisté prchali z hotelů, byla ohrožena vzácná…

25.08.2019 15:29 Aktualizováno Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z…

Zmatky na summitu G7. Macron má předat Íránu poselství, Trump se ohradil

25.08.2019 15:02 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes podpořil snahu francouzského prezidenta Emmanuela Macron řešit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama