Uprchlíci se valí balkánskou trasou, Slovinsko proti nim nasadilo armádu

Ostrahu slovinské hranice s Chorvatskem ode dneška posílilo 35 vojáků. Mají zabránit rostoucímu pronikání migrantů, kteří přicházejí po takzvané balkánské trase, uvedla agentura DPA. Vojáci budou nasazeni na jihozápadě země u přímořského města Koper, které leží v bezprostřední blízkosti hranice s Chorvatskem a Itálií.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Koperská policie podle agentury AP v pátek zadržela 122 migrantů, když v zalesněném terénu odhalila několik provizorních táborů. Většina migrantů pocházela z Afghánistánu.

Slovinský premiér Marjan Šarec při návštěvě jižní hranice před dvěma týdny oznámil, že její ochrana bude posílena. Na několika místech už dnes stojí hraniční plot.

Krok slovinské vlády přichází po nedávných hrozbách italského ministra vnitra Mattea Salviniho, že na hranicích se Slovinskem nechá postavit zábrany proti migrantům. To Lublaň označila za nepřijatelné, protože jsou obě země v shengenském prostoru volného pohybu osob.

Balkánská migrační trasa, která vede z Pákistánu a z Afghánistánu až do Rakouska a Německa, podle italského ministerstva vnitra znovu ožívá. V roce 2018 bylo na hranici Itálie a Slovinska zaznamenáno 446 migrantů bez patřičných dokumentů, zatímco letos už to bylo 782 lidí, uvedlo v červnu italské ministerstvo vnitra.

Ostrahu hranice mají ve Slovinsku obvykle na starosti policisté. Armáda se podílela na jejím hlídání už v roce 2016, kdy touto zemí v době vrcholu migrační krize prošly stovky tisíc běženců do západní Evropy.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostrov Samos v plamenech. Turisté prchali z hotelů, byla ohrožena vzácná…

25.08.2019 15:29 Aktualizováno Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z…

Zmatky na summitu G7. Macron má předat Íránu poselství, Trump se ohradil

25.08.2019 15:02 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes podpořil snahu francouzského prezidenta Emmanuela Macron řešit…

Češi že jsou přátelští? Ani náhodou. Server varuje turisty, pak se podíval…

25.08.2019 14:10 Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

Krušná plavba do USA. Aktivistka Greta bojuje s Atlantikem, jachtu zasáhla…

25.08.2019 14:09 Švédskou aktivistku za ochranu klimatu Gretu Thunbergovou dělí na její cestě přes Atlantický oceán…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama