Německý ambasador se vrátil do Venezuely, "persona non grata" byl čtyři a půl měsíce

Německý velvyslanec Daniel Kriener se v sobotu po čtyřech a půl měsících vrátil do Venezuely, odkud byl vypovězen kvůli podpoře tamní opozice. Caracas ho již nepovažuje za nežádoucí osobu. S odvoláním na mluvčího německého ministerstva zahraničí o tom dnes informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Venezuela
doporučujeme

Vláda prezidenta Nicoláse Madura 6. března označila Krienera za nežádoucí osobu a vyzvala ho, aby do 48 hodin odcestoval. Vyčítala mu stranění opozici pod vedením Juana Guaidóa, který již měsíce svádí s Madurovým režimem tuhý mocenský boj.

Kriener tehdy spolu s dalšími velvyslanci přivítal na caracaském letišti Guaidóa, který se vracel z cesty po jihoamerických zemích. Zahraniční diplomaté tím očividně chtěli zabránit tomu, aby byl opoziční předák po návratu zatčen. Guaidó totiž vycestoval navzdory tomu, že byl vyšetřován a měl zákaz vycestovat ze země.

"Venezuela považuje za nepřijatelné, aby se zahraniční diplomat na jejím území choval spíše jako nějaký politický vůdce ve shodě se spikleneckou agendou extremistické části venezuelské opozice," citovala v březnu DPA ze zdůvodnění vypovězení německého diplomata.

Podle mluvčího ministerstva zahraničí Rainera Breula venezuelská diplomacie předala Německu 1. července nótu, kde uvedla, že Krienera bezpodmínečně stahuje ze seznamu nežádoucích osob. "Těší nás, že velvyslanec Kriener teď může plnit své úkoly velvyslance ve Venezuele opět z místa," sdělil mluvčí ministerstva Rainer Breul.

Z pohledu německého ministerstva zahraničí Kriener v Berlíně strávil čtyři a půl měsíce na "politických konzultacích".

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký zvrat? Šance na brexitovou dohodu s EU se zvýšila, míní Johnson

25.08.2019 15:33 Šance, že se Británii nakonec podaří EU opustit na základě dohody, se zvýšila. Řekl to dnes britský…

Ostrov Samos v plamenech. Turisté prchali z hotelů, byla ohrožena vzácná…

25.08.2019 15:29 Aktualizováno Úřady musely v sobotu kvůli lesnímu požáru na řeckém ostrově Samos dočasně evakuovat na 1000 lidí z…

Zmatky na summitu G7. Macron má předat Íránu poselství, Trump se ohradil

25.08.2019 15:02 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes podpořil snahu francouzského prezidenta Emmanuela Macron řešit…

Češi že jsou přátelští? Ani náhodou. Server varuje turisty, pak se podíval…

25.08.2019 14:10 Česká republika a obzvláště Praha patří mezi turisty oblíbené destinace. Zdejší zákony nejsou tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama