V Rakousku řádil pedofilní lékař, dle policie zneužil 87 malých chlapců

V případě rakouského lékaře, který je podezřelý ze sexuálního zneužívání dětských pacientů, prokuratura identifikovala už 87 jeho možných obětí. Informovala o tom dnes agentura APA.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

lékaři
doporučujeme

Podle serveru regionálního listu Oberösterreichischen Nachrichten policie vyslechla 71 dětí, pět až šest z nich se údajně potýká s vážnými psychickými následky. V případě odsouzení lékaři hrozí deset až 15 let vězení.

Deník Oberösterreichischen Nachrichten o kauze poprvé informoval už letos v únoru. Podezřelý lékař je od ledna ve vyšetřovací vazbě v hornorakouském Welsu.

Podle médií lékař zneužíval malé chlapce, a to během vyšetření v ordinaci. Lékař se hájí tím, že jen prováděl standardní medicínské úkony, jejichž součástí bylo vyšetření v genitální a anální oblasti. Prokuratura proto nařídila vyhotovení odborných posudků, které mají oprávněnost vyšetření určit.

Úřady nechtějí sdělovat k případu žádné podrobnosti do chvíle, než bude vyšetřování ukončeno. Hlavní vyšetřovatel Wolfgang Dirisamer listu Oberösterreichischen Nachrichten řekl pouze to, že si nedokáže vzpomenout na žádný případ, kterému by se ten současný co do počtu obětí mohl rovnat.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Itálii padla vláda. Premiér Conte ohlásil demisi a pustil se do Salviniho

20.08.2019 18:59 Aktualizováno Italský premiér Giuseppe Conte dnes v parlamentu ohlásil svou demisi. Italská vláda, na níž se…

Británie kvůli brexitu omezí svou účast na schůzkách EU

20.08.2019 18:44 Británie přestane posílat své zástupce na řadu schůzek Evropské unie, aby se mohli soustředit na…

Poslední šance na brexit s dohodou padla? Tusk pohřbil Johnsonův návrh

20.08.2019 18:04 Aktualizováno Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes odmítl návrh britského premiéra Borise Johnsona, aby v…

Zoufalství uprchlíků na Open Arms: Skáčou do moře, Španělsko posílá loď

20.08.2019 17:36 Aktualizováno Situace na palubě lodi španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, která už před 19 dny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama