Salvini poslal Macrona k čertu: Nebudeme poslouchat Francii, schůzka k migraci je fiasko

Italský ministr vnitra Matteo Salvini kritizoval francouzsko-německý návrh mechanismu přerozdělování migrantů zachráněných ve Středozemním moři, s nímž v pondělí souhlasila asi desítka zemí EU. Salvini uvedl, že Itálie nebude přijímat příkazy od Francie, a pondělní schůzku v Paříži označil za fiasko. Informovala dnes agentura APA s odvoláním na italská média.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Matteo Salvini (Liga severu)
doporučujeme

"Schůzka v Paříži byla chybou ve formě i obsahu. Itálie nebude přijímat žádné další příkazy. Pokud chce prezident Macron diskutovat o migrantech, ať přijede do Říma," citovala APA Salviniho. Uzavřené schůzky ministrů vnitra a zahraničí se v pondělí účastnili v Paříži zástupci zhruba poloviny zemí EU, Itálie vyslala jen technickou delegaci, bez Salviniho.

Francouzský prezident Emmanuel Macron po pondělní schůzce uvedl, že "14 členských zemí v zásadě v této fázi vyjádřilo souhlas s francouzsko-německým dokumentem". Jeho obsah není veřejné znám. Podle zdroje agentury AFP by měl umožnit co nejrychlejší přerozdělení migrantů mezi země EU výměnou za to, že Itálie a Malta uprchlíkům otevřou své přístavy.

Salvini už v neděli Paříži a Berlínu vzkázal, že o migrační politice EU nemohou rozhodovat Francie a Německo a ignorovat při tom požadavky nejvíce zatížených zemí, jako je Itálie a Malta. Tyto dvě země leží z evropských zemí nejblíže libyjským břehům, odkud vyplouvá velká část migrantů do Evropy.

Řím a Valletta uzavírají od loňska své přístavy lodím nevládních organizací, které vyzvedávají migranty u afrických břehů z vratkých člunů. Malta a Itálie se tak snaží donutit EU k systémovému řešení na místo zdlouhavého dohadování unijních zemí o tom, kdo převezme migranty z konkrétní lodi. V takových případech obvykle lodě humanitárních organizací krouží řadu dní ve Středozemním moři, než se země unie dohodnou.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko odvolalo z Berlína svou diplomatku, prosazovala "bílou Evropu"

20.08.2019 14:32 Chorvatsko odvolalo vysoce postavenou diplomatku na velvyslanectví v Berlíně, protože na sociálních…

Část Británie se ponořila do tmy a chaosu. Co způsobilo rozsáhlý blackout?

20.08.2019 14:26 Za rozsáhlý výpadek elektřiny, který 9. srpna zasáhl v Británii téměř milion domácností, může úder…

Opovažte se pomáhat íránskému tankeru! USA nevybíravě varují Řecko

20.08.2019 13:17 Aktualizováno Spojené státy varovaly Řecko, aby neposkytovalo jakoukoli pomoc íránskému tankeru, který v noci na…

Africký mor prasat zamořuje Slovensko. Střílet divočáky ve velkém,…

20.08.2019 12:59 Na Slovensku přibylo několik nových případů afrického moru prasat v malochovu a u divočáků.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama