Česko vydalo do Maďarska obávaného zabijáka, zatím přiznal jednu vraždu

Muž, který byl letos v březnu zadržen v Praze kvůli podezření ze spáchání více trestných činů včetně vražd a minulý týden předán Maďarsku, se přiznal k jednomu zabití. Podle agentury MTI to dnes oznámil odvolací soud v Budapešti.

Přidejte svůj názor

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jedná se o 38letého Csabu Dera (jeho jméno se v ČR přepisuje i jako Čaba Dér), který má maďarské a srbské občanství. Maďarská policie podle MTI uvedla, že je podezřelý ze dvou nájemných vražd, které spáchal loni v červenci v Amsterodamu a nato v září v Budapešti. Zatím se přiznal ke zločinu v maďarské metropoli.

Srbské úřady ale Dera podezřívají i z vraždy spáchané v Bělehradě. Proto i ony žádaly Prahu o vydání tohoto mezinárodně hledaného muže. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová nakonec rozhodla o extradici do Maďarska po porovnání závažnosti trestné činnosti a výše trestů, která obviněnému v jednotlivých státech hrozí.

Csaba Der je podle médií podezřelý, že se v Budapešti pokoušel jistému maďarskému "podnikateli" prodat sladidlo jako kokain. Když si však případný kupující chtěl nabízené zboží prověřit, Der ho zastřelil.

Podle dnešního sdělení se Der k tomuto zabití přiznal v sobotu před soudem. Obhájce ovšem trvá na tom, že jeho mandant popírá pokus o podvod a že při zabití jednal v sebeobraně.

Csaba Der je rovněž podezřelý z toho, že loni 30. července v jedné amsterodamské kavárně střelil do hlavy chorvatského státního příslušníka. Ten posléze zranění podlehl.

Srbská média začátkem roku zveřejnila videozáznam z bělehradského předměstí, kde v lednu za bílého dne vystoupil z auta muž, zastřelil člověka stojícího u svého vozu, znovu nasedl a odjel. Údajně přitom šlo o omyl, protože obětí měl být příbuzný zavražděného, který měl spojení s podsvětím. Podle bělehradské prokuratury je ze spáchání tohoto zločinu podezřelý rovněž Der.

Hledaného Dera zadrželi čeští policisté 1. března v hotelu Amadeus na pražském Žižkově. Měl u sebe padělané doklady, dvě střelné zbraně, tlumič a munici. Podle policie používal maskovací prostředky, aby změnil svůj vzhled. Od zadržení byl v české vazbě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Překvapení na summitu G7. Nečekaně přiletěl šéf íránské diplomacie Zaríf

25.08.2019 19:26 Aktualizováno Na místo konání summitu vyspělých ekonomik světa G7 v jihofrancouzském Biarritzu dnes překvapivě…

Na Mallorce se srazil vrtulník s letadlem. Sedm mrtvých včetně dvou dětí

25.08.2019 19:00 Aktualizováno Při srážce helikoptéry a ultralehkého letadla zemřelo dnes ve vnitrozemí španělského středomořského…

Peklo v Amazonii. Státy G7 pomůžou v boji s obřími požáry, oznámil Macron

25.08.2019 18:10 S ohledem na mohutné požáry v oblasti jihoamerické Amazonie se chtějí státy G7 dohodnout na rychlé…

Policie musela evakuovat oblíbenou pláž, v moři je podezřelý objekt

25.08.2019 17:37 Úřady v Barceloně dnes nařídily evakuaci jedné z populárních místních pláží kvůli zprávám o možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama