Muži ruply nervy kvůli cikádám. Volal desinsekční firmu, sousedům je pro smích

Desinsekční firma z francouzského departementu Dordogne na jihozápadě země dostala kuriózní zakázku: zlikvidovat příliš hlučné cikády usazené na stromech poblíž domu klienta. Šéfka podniku ale takový zásah rázně odmítla, napsal server francebleu.fr.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Když jsem to viděla, myslela jsem, že se mi to jen zdá. Něco takového se nám stalo poprvé, protože obvykle nás volají kvůli blechám, štěnicím a podobně," uvedla ředitelka firmy Sylvie Cornuová.

Místní obyvatelé považují žádost o likvidaci cikád za směšnou, jsou podle nich součástí krajiny. "Ve mně cikády evokují chvíle odpočinku na zahradě. Máme štěstí, že žijeme na venkově a můžeme je slýchat," citoval server jednu místní obyvatelku.

Připomněl, že v departementu Dordogne nejde o první případ, kdy se člověk pokusil vyhnat zvířata z jejich přirozeného útočiště. Před sedmi lety zde soud řešil sousedský spor týkající se tůňky na zahradě, kterou obývaly žáby, podle žalující strany příliš hlasitě kvákající. Pár důchodců nakonec musel tůňku nechat zasypat.

Soud ve městě Rochefort na západě země se od začátku července zabývá případem kohouta jménem Maurice, který podle sousedů příliš hlasitě kokrhá. Verdikt padne 5. září. Kauza, o které informovala i média ve světě, včetně amerického deníku The New York Times, vyvolala ve Francii debatu o osudu venkova a střetech mezi jeho obyvateli a lidmi z města, kteří tam přijíždějí za oddechem.

V květnu soud v Compiègne na severu Francie nařídil majiteli kohouta jménem Coco vyplatit odškodnění 500 eur (téměř 13.000 Kč) sousedce, která si stěžovala na jeho hlasité kokrhání. Muž se musel také opeřence zbavit, jinak by mu hrozila pokuta 50 eur (asi 1300 Kč) denně.

Majitele kohouta dala k soudu letuška, která tvrdila, že se kvůli hlasitým projevům zvířete nemůže pořádně vyspat. Cocovy hlasové schopnosti přišli dokonce posoudit policisté a jeden soudce. Zaznamenali, že Coco zpíval 23krát za 26 minut.

Případy příliš hlasitých kohoutů měly na francouzském venkově velký ohlas. Starosta západofrancouzské vesnice Gajac na začátku června vznesl požadavek, aby vesnické zvuky, jako například bučení krav a hýkání oslů, byly zaneseny na seznam národního dědictví země, aby se předešlo sousedským sporům.

Starosta vesnice Saint-André-de-Valborgne na jihu Francie zase nechal instalovat u vjezdu do vsi ceduli s nápisem "Pozor, francouzská vesnice, vjíždíte na vlastní nebezpečí". Varuje v ní před kostelními zvony, které zvoní brzy ráno, nebo stády krav, "z nichž některé mají dokonce na krku zvonce".

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Itálii padla vláda. Premiér Conte ohlásil demisi a pustil se do Salviniho

20.08.2019 18:59 Aktualizováno Italský premiér Giuseppe Conte dnes v parlamentu ohlásil svou demisi. Italská vláda, na níž se…

Británie kvůli brexitu omezí svou účast na schůzkách EU

20.08.2019 18:44 Británie přestane posílat své zástupce na řadu schůzek Evropské unie, aby se mohli soustředit na…

Poslední šance na brexit s dohodou padla? Tusk pohřbil Johnsonův návrh

20.08.2019 18:04 Aktualizováno Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes odmítl návrh britského premiéra Borise Johnsona, aby v…

Zoufalství uprchlíků na Open Arms: Skáčou do moře, Španělsko posílá loď

20.08.2019 17:36 Aktualizováno Situace na palubě lodi španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, která už před 19 dny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama