Theresa Mayová se loučila před sídlem v Downing Street, projev narušil demonstrant

Realizovat odchod Británie z Evropské unie takovým způsobem, který je dobrý pro celou zemi, označila končící britská premiérka Theresa Mayová za hlavní úkol svého nástupce Borise Johnsona. V dnešním krátkém projevu na rozloučenou před sídlem britských ministerských předsedů v Downing Street zároveň popřála novému kabinetu mnoho úspěchů. Následně zamířila za královnou Alžbětou II., aby podala demisi a doporučila panovnici jmenování Johnsona do čela vlády.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Theresa Mayová
doporučujeme

"Jejich úspěchy budou úspěchy naší země a já doufám, že jich bude mnoho," vzkázala Johnsonovi a jeho vznikajícímu kabinetu odcházející premiérka. Její projev pak na chvíli přerušil výkřik "Zastavte brexit!" od demonstranta před branami Downing Street, načež Mayová reagovala slovy: "Myslím, že nikoli."

Na závěr proslovu poděkovala svým kolegům v kabinetu, v parlamentu či v úřadě vlády a také vyslovila dík britským občanům za to, že jí "dali možnost sloužit". "Toto je země ambicí a příležitostí," dodala, přičemž vyjádřila naději, že každá britská dívka si nyní uvědomuje, že může dosáhnout čehokoli.

zdroj: YouTube

Těsně před posledními chvílemi v Downing Street absolvovala Mayová naposledy interpelace v dolní komoře britského parlamentu. "Řekli mi, že během posledních tří let jsem za 140 hodin interpelací ve sněmovně zodpověděla přes 4500 otázek," uvedla končící premiérka, která bude ode dneška řadovou poslankyní Konzervativní strany. Kolegové z poslaneckých lavic ji pak ze sněmovny vyprovodili potleskem vestoje, přičemž se Mayová podle televize Sky News neubránila slzám.

Ani poslední interpelace se ale neobešly bez poměrně ostré slovní přestřelky mezi Mayovou a labouristickým lídrem Jeremym Corbynem. Premiérka ji zakončila výzvou, aby Corbyn zvážil svůj odchod z čela hlavní opoziční strany. Prohlásila, že jako lídryně strany uznala, kdy se její čas naplnil a "možná teď nastal čas, aby on (Corbyn) učinil totéž".

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skandál? Johnson prosazoval brexit kvůli kariéře, oznámil Cameron

16.09.2019 03:30 Současný britský premiér Boris Johnson při brexitovém referendu v roce 2016 podpořil vystoupení…

Chlapec snědl hamburger z Lidlu. Ochrnul a po osmi letech zemřel

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Mladý chlapec kompletně ochrnul po konzumaci kontaminovaného hamburgeru zakoupeného v obchodu Lidl.…

Útok na ropná pole je hrozbou pro bezpečnost, EU varuje před nestabilitou

15.09.2019 18:15 Sobotní útok bezpilotními letouny na dvě ropná zařízení společnosti Saudi Aramco představuje…

Británie odvolá brexit? Opozice chce po volbách velké změny

15.09.2019 17:49 Britští opoziční Liberální demokraté odvolají brexit, pokud se ve volbách dostanou k moci. Dnes si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama