V Budapešti evakuováno 3500 lidí, pyrotechnici zneškodňovali sovětskou bombu

Pyrotechnici dnes v centru Budapešti úspěšně zneškodnili stokilovou sovětskou bombu z druhé světové války, která byla tento týden nalezena na stavbě. Kvůli akci armádních specialistů muselo být z oblasti městského parku evakuováno více než 3500 lidí, napsala agentura MTI.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

náměstí Hrdinů
doporučujeme

Evakuovaným úřady poskytly dočasná přístřeší, nemocným a seniorům pomohly s přepravou. Pro dopravu bylo dočasně uzavřeno i několik ulic na jižním konci parku, změny trasy se dotkly několika linek hromadné dopravy. Podle radnice jsou po úspěšné akci všechna dopravní omezení zrušena.

Nálezy nevybuchlých bomb jsou v maďarské metropoli poměrně časté - podobných případů se tam vyskytne i několik do roka. Naposledy pyrotechnici zneškodnili nálož na začátku července, úřady kvůli tomu museli evakuovat 700 osob.

Maďarsko bylo za druhé světové války spojencem nacistického Německa a ke konci válečného konfliktu bylo často bombardováno jak americkou, tak britskou a sovětskou armádou. Značný počet svržených bomb tehdy nevybuchnul.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie je prvním suverénním státem, který odchází z EU

26.01.2020 06:30 Základní údaje o rozšiřování a vystupování z EU k plánovanému vystoupení Británie z Evropské unie…

Wuchanský koronavirus straší Evropu. Propukne epidemie?

25.01.2020 23:50 Aktualizováno Dva přední francouzští lékaři, kteří se v Paříži starají o dvojici infikovanou novým typem…

Ve Francii uvěznili teroristy, mezi nimi i syrský uprchlík. Scházeli se v…

25.01.2020 20:40 Aktualizováno Sedm mužů, kteří byli v pondělí zadrženi v západní Francii kvůli podezření z terorismu, bylo…

Guaidó přiletěl do Madridu, návštěva vyvolala roztržku politiků

25.01.2020 19:22 Lídr venezuelské opozice Juan Guaidó, jehož téměř 60 zemí od loňska uznává jako prozatímního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama