Itálie má víc uprchlíků z Německa než z Libye

Přestože po poražení Islámského státu migrační krize pominula, Evropská unie stále řeši jak regulovat systém nově příchozích. Zásadní je problém, především v Itáii a dalších hraničních zemích.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Lékaři bez hranic pomáhají migrantům
doporučujeme

Itálie má problém smigrací, který je však poněkud jiný, než příliv lidí na lodích z Afriky, píše pro server politici.eu odborník na mezinárodní politiku Matteo Villa.

Ministr vnitra Matteo Salvini sice neustále hovoří o nutnosti zabezpečení jižních břehů Itálie před přílivem migrantů z Afriky. Nicméně problém země s migrací spočívá v něčem jiném.

Díky restriktivní politice Italů počet migrantů klesl ze 180 000 lidí, v době největší krize, na současné necelé 3 000 osob, což není nic s čímž by si na jihu Evropy nevěděli rady.

Mnohem palčivější problém pro Itálii představuje Dublinské nařízení, podle něhož země EU můžou nelegální migranty navracet do zemí, kde se poprvé ocitli v prostoru Evropské unie.

Migranti, kteří například putují do Německa, tak můžou být navráceni zpět. Právě Něecko poslalo zpět do Itálie leitos 2 292 lidí. Pro srovnání z Libye do Itálie letos příšo jen přibližně 1 200 osob.

Italové se systém snaží dlouhodobě změnit, jenže v rámci EU nejou úspěšní, jelikož jejich snahy blokují ostatní země Unie, které chsou uprchlíky i nadále vracet. Systém však není příliš účinný jelikož italská byrokracie hledá kličky jak migranty přijímat zpět. Pokud se dotyčného nepodaří repatriovat do šesti měsíců, musí jeho problém řešit země, v níž se nachází. Celý systém, tak není příliš funkční.  

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský velvyslanec šel na kobereček. Švédsku vadí výhrůžky

18.01.2020 19:52 Švédské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo čínského velvyslance kvůli jeho televiznímu…

Fico představil priority Směru a zkritizoval Čaputovou

18.01.2020 17:16 Předseda nejsilnější slovenské vládní strany Směr-sociální demokracie Robert Fico na dnešní…

EU představila plány pro příští roky. Kde na ně vezme?

18.01.2020 09:40 Komentář - Jedním z nejambicióznějších cílů Evropské unie pro nadcházející volební období je…

Pozdní víkendové snídaně vedou k přibírání

18.01.2020 06:39 Mnoho lidí si o víkendu po náročném pracovním týdnu rádo přispí, a snídani proto odsune na pozdější…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama