Potopená loď v Budapešti, kapitán zůstane ve vazbě

Ukrajinský kapitán hotelové lodi, která v květnu na Dunaji v centru Budapešti narazila do výletního plavidla s jihokorejskými turisty na palubě, zůstane ve vazbě až do konce srpna. S odvoláním na obhájce obviněného o tom dnes informovala agentura MTI.

Přidejte svůj názor

Budapešť z Gellértova vrchu
doporučujeme

Čtyřiašedesátiletý Jurij C. byl minulý měsíc vzat do vazby pro podezření ze zavinění nehody, později byl ale propuštěn na kauci. V úterý byl znovu zatčen s odůvodněním, že propuštění bylo nezákonné a nebyly splněny potřebné záruky. Muž také nově čelí podezření, že se po havárii nesnažil poskytnout postiženým pomoc.

Soud uvalení 30denní vazby odůvodnil tím, že hrozí nebezpečí útěku i ničení důkazů. Advokát Gábor Tóth uvedl, že se jeho klient proti rozhodnutí odvolá.

V prohlášení soudce také uvedl, že byl povolán znalec, který se pokusí získat data, které kapitán po nehodě vymazal ze svého mobilního telefonu.

Loď Viking Sigyn narazila 29. května večer za špatného počasí do menšího vyhlídkového plavidla Hableány, v němž plulo 33 jihokorejských turistů a dvoučlenná maďarská posádka. Zachráněno po kolizi bylo sedm turistů, ostatní přišli o život.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus je v Evropě. Francie hlásí několik nakažených

24.01.2020 22:06 Aktualizováno Ve Francii se objevily dva případy nákazy novým koronavirem, který byl poprvé zaznamenán na konci…

Střelba v Německu: Šest mrtvých, množí se spekulace

24.01.2020 22:04 Aktualizováno Šest příbuzných zastřelil dnes ve městě Rot am See na jihozápadě Německa šestadvacetiletý Němec.…

Otřesná situace v uprchlickém táboře. Řecko upírá péči vážně nemocným dětem

24.01.2020 18:19 Řecká vláda v táboře Moria na ostrově Lesbos cíleně neposkytuje adekvátní zdravotní péči nejméně…

EU jmenovala svého prvního velvyslance v Británii

24.01.2020 17:55 Historicky prvním velvyslancem EU ve Spojeném království se stane Portugalec Joao Vale de Almeida.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama