Útok migranta v Německu vyvolal nečekanou debatu. V zahraničí se jí dost diví

Útok na chlapce shozeného pod vlak, který se odehrál v německém Frankfurtu, zhodnotil švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Situaci považuje za problematickou a přístup německé vlády by měl být velmi rozvážný, uvedl švýcarský komentátor Benedict Neff.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Frankrut nad Mohanem, finanční srdce Evropy
doporučujeme

Zavrženíhodný čin, kdy doposud bezproblémový Eritrejec žijící ve Švýcarsku shodil do kolejiště malého chlapce, vyvolal bouřlivou diskuzi na sociálních sítích, která rozdělila zúčastněné na dvě skupiny. Na jedné straně stojí příznivci AfD, kteří vnímají problém jako závažné selhání uprchlické politiky a na druhé straně stojí jejich kritici, kteří se pohoršují nad tím, že moralizátoři se ozývají jen v momentě, kdy je pachatel cizinec a oběť Němec, jiné případy násilí je však nechávají v klidu.

Jednotlivý případ podle Neffa nemůže racionální člověk považovat za důkaz selhání celého systému. Nicméně v těchto intencích se nesou obavy řady lidí a těmto obavám je potřeba věnovat pozornost.

Lidem však podle komentátora vadí neschopnost politiků deportovat problematické příchozí, kteří zneužívají azylovou politiku Německa. „Dnešní Německo působí nezvykle nejistým a křehkým dojmem,“ upozorňuje komentátor sledující situaci ze zahraniční perspektivy.

Situaci prohlubuje snaha médií nejitřit emoce, kdy řada z nich referovala o události na marginálních místech, při tom událost hýbala veřejným míněním a německý ministr vnitra dokonce přerušil dovolenou a jel na tiskovou konferenci, aby uklidnil nálady v zemi, což svědčí o závažnosti situace. Snaha některých novin, tak měla přesně opačný efekt, jelikož někteří lidé se na malou pozornost médií dívali s nedůvěrou.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paříž demolovaly "černé vesty", původně poklidné protesty se zvrtly

21.09.2019 23:20 Aktualizováno V násilnosti a střety s bezpečnostními silami se dnes zvrtnul protest za ochranu klimatu v Paříži…

Uprchlíci to zkouší po řece i nákladním vlakem, Maďaři jich zadrželi…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Maďarští policisté dnes zadrželi 38 migrantů, kteří se pokusili do země dostat nelegálně na…

"Pouští uprchlíky odevšad." Orbán napadl italskou vládu a levici, hájil…

21.09.2019 20:47 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Římě prohlásil, že nová italská vláda premiéra Giuseppa…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 20:15 Aktualizováno Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama