Turisty na dovolené děsí nový nechutný trend. Nemohou se kvůli němu koupat

Děti a mladistvé ve Španělsku zachvátil nový trend. Výzva zvaná Hacer Caca je navzdory své nechutnosti velmi populární, o poznání hůře už ji ale nesou dospělí lidé, a zejména turisté. Ti se kvůli ní dokonce odmítají koupat.

Ilustrační foto
doporučujeme

Hacer Caca v překladu znamená vykonávat potřebu, a poměrně výstižně naznačuje, o čem nový trend, který se rozmáhá ve Španělsku, je. Děti a mladiství totiž v rámci této výzvy vykonávají "velkou potřebu" přímo do bazénů a veřejných koupališť.

Nechutnou výzvu lze splnit i jiným způsobem, a pomocí donesených fekálií. Ty si děti nejčastěji nosí v sáčků a poté je hází do bazénů. V obou případech vodu natolik znečistí, že se v ní nelze koupat.

Nový trend šokoval jak turisty, tak samotné provozovatele veřejných koupališť a akvaparků. Několik z nich muselo nouzově přerušit provoz a bazény nákladně vyčistit.

Největší problémy mají koupaliště a bazény ve Valencii. Provozovatelé tamních akvaparků pro španělská média přiznali, že s něčím takovým se ještě nikdy nesetkali. Některá zařízení musí kvůli znečištění zavřít i několikrát týdně.

Jiná zařízení zvažují instalaci bezpečnostních kamer. Úřady také vyzvaly obyvatele, aby svým jednáním neohrožovali zdraví lidí a turistů. Právě na tom je mnoho podnikatelů závislých a podobné trendy jim do karet příliš nenahrávají.

Účastníci výzvy si ale z výzev nic nedělají. Naopak, své jednání natáčejí na mobilní telefony a šíří je napříč internetem a sociálními sítěmi. Není zatím známo, že by v této věci nějak jednala policie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo bude v Evropě jednat o přesunech vojáků USA, píše Politico

05.08.2020 17:02 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vyrazí příští týden na cestu po zemích střední a východní…

Svět vyslyšel žádost Libanonu o pomoc. Státy posílají záchranáře či…

05.08.2020 16:49 Aktualizováno Pomoc do Bejrútu posílá řada zemí poté, co úterní exploze v libanonské metropoli usmrtila nejméně…

Španělsko nabádá mladé k nošení roušek. Osvětové video končí záběrem na…

05.08.2020 16:42 Vedení madridského regionu, který byl v nynější pandemii ze španělských oblastí nejvíce postižen…

Německý extremista opět změnil výpověď. U soudu se přiznal k vraždě…

05.08.2020 14:29 Německý pravicový radikál Stephan Ernst, který je hlavním obžalovaným z vraždy regionálního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama