Turisty na dovolené děsí nový nechutný trend. Nemohou se kvůli němu koupat

Děti a mladistvé ve Španělsku zachvátil nový trend. Výzva zvaná Hacer Caca je navzdory své nechutnosti velmi populární, o poznání hůře už ji ale nesou dospělí lidé, a zejména turisté. Ti se kvůli ní dokonce odmítají koupat.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Hacer Caca v překladu znamená vykonávat potřebu, a poměrně výstižně naznačuje, o čem nový trend, který se rozmáhá ve Španělsku, je. Děti a mladiství totiž v rámci této výzvy vykonávají "velkou potřebu" přímo do bazénů a veřejných koupališť.

Nechutnou výzvu lze splnit i jiným způsobem, a pomocí donesených fekálií. Ty si děti nejčastěji nosí v sáčků a poté je hází do bazénů. V obou případech vodu natolik znečistí, že se v ní nelze koupat.

Nový trend šokoval jak turisty, tak samotné provozovatele veřejných koupališť a akvaparků. Několik z nich muselo nouzově přerušit provoz a bazény nákladně vyčistit.

Největší problémy mají koupaliště a bazény ve Valencii. Provozovatelé tamních akvaparků pro španělská média přiznali, že s něčím takovým se ještě nikdy nesetkali. Některá zařízení musí kvůli znečištění zavřít i několikrát týdně.

Jiná zařízení zvažují instalaci bezpečnostních kamer. Úřady také vyzvaly obyvatele, aby svým jednáním neohrožovali zdraví lidí a turistů. Právě na tom je mnoho podnikatelů závislých a podobné trendy jim do karet příliš nenahrávají.

Účastníci výzvy si ale z výzev nic nedělají. Naopak, své jednání natáčejí na mobilní telefony a šíří je napříč internetem a sociálními sítěmi. Není zatím známo, že by v této věci nějak jednala policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (104)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypukly první protesty proti summitu G7, policie nasadila slzný plyn

24.08.2019 07:37 Vrcholná schůzka sedmi nejvyspělejších ekonomik světa (G7) začíná ve francouzském Biarritzu až dnes…

Salvini ztrácí podporu, Italští demokraté a Hnutí pěti hvězd jednají o…

23.08.2019 19:52 Italská středolevá Demokratická strana (PD) a dosud vládní protestní Hnutí pěti hvězd (M5S) dnes…

"Jdete správným směrem". Írán ocenil Macronův návrh na řešení krize kolem…

23.08.2019 18:34 Návrhy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, jak najít východisko z krize kolem íránské…

Úder blesku v Tatrách: Je viníkem tragédie obří kříž? Vede se ostrá…

23.08.2019 18:00 Aktualizováno Ke čtyřem mrtvým po čtvrteční bouři na slovensko-polském pomezí dnes na polské straně Tater žádná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama