Jaký trest padne za shození chlapce z vyhlídky v Londýně? Soud bude až příští rok

Soud se 17letým mladíkem, který je obviněn, že z vyhlídkové terasy v galerii Tate Modern v Londýně shodil šestiletého chlapce, bude příští rok. S odvoláním na dnešní sdělení londýnského soudu o tom informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Galerie Tate Modern
doporučujeme

Sedmnáctiletý mladík čelí obvinění z pokusu o vraždu. Na krátkém jednání u soudu se dnes objevil v modrém tričku, až do hlavního přelíčení zůstane ve vazební věznici pro mladistvé. Na odpověď má obžalovaný do 7. listopadu, jeho právník chce do té doby zajistit psychologický posudek.

Soud by se měl uskutečnit 3. února příštího roku. Soudce Nicholas Hilliard rozhodl, že mladík ani oběť nemohou být jmenováni.

Šestiletý chlapec z Francie byl patrně shozen z vyhlídky v desátém patře muzea v neděli odpoledne a spadl na střechu v pátém patře. Do nemocnice byl přepraven vrtulníkem.

Chlapec je ve vážném stavu, ale mimo ohrožení života. Podle prokurátorky Sian Morganová měl po pádu zlomenou páteř, ruce a nohy a krvácel do mozku.

Otevřený vyhlídkový ochoz je součástí nástavby Tate Modern připomínající pyramidu, která byla dokončena v roce 2016. Návštěvníci odsud mají výborný výhled například na katedrálu svatého Pavla nebo na finanční čtvrť na opačné straně Temže.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Shoda ohledně víceletého rozpočtu EU stále není

17.02.2020 21:55 Výhrady k aktuálnímu návrhu víceletého rozpočtu Evropské unie dali dnes najevo ministři členských…

Salvini opět provokoval, mluvil o potratech cizinek

17.02.2020 21:49 Vůdce italské opoziční pravicové strany Liga a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini vyvolal v…

Šokující odhalení. Odinovi vojáci v Německu chystali masakr muslimů

17.02.2020 20:28 Aktualizováno Skupina extremistů zadržená v pátek při razii německé policie v šesti spolkových zemích zřejmě…

Kdo zabil Gruzínce v Berlíně? Podezřelý měl styky s ruskou FSB

17.02.2020 19:41 Další indicie nasvědčují zapletení Moskvy do srpnové vraždy Gruzínce v centru Berlína. V měsících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama