Vlna solidarity: Britové vybírají peníze pro chlapce shozeného z Tate Modern

Na pomoc šestiletému francouzskému chlapci, který byl o víkendu shozen z vyhlídkového ochozu londýnské galerie Tate Modern, lidé poslali již více než 18.000 liber (zhruba půl milionu korun). S odvoláním na sdělení zdravotní sestry Vicky Diplactoové, která sbírku založila, o tom dnes informoval britský web Daily Mail.

Přidejte svůj názor

Galerie Tate Modern
doporučujeme

Šestiletý chlapec z Francie byl patrně shozen z vyhlídky v desátém patře muzea v neděli odpoledne a spadl na střechu v pátém patře. Do nemocnice byl přepraven vrtulníkem. Chlapec je ve vážném stavu, ale mimo ohrožení života.

Podle prokurátorky Sian Morganová měl po pádu zlomenou páteř, ruce a nohy a krvácel do mozku. Obvinění z pokusu o vraždu chlapce čelí sedmnáctiletý muž, který je nyní ve vazební věznici pro mladistvé. Soud s ním se bude konat začátkem příštího roku.

zdroj: YouTube

Otevřený vyhlídkový ochoz je součástí nástavby Tate Modern připomínající pyramidu, která byla dokončena v roce 2016. Návštěvníci odsud mají výborný výhled například na katedrálu svatého Pavla nebo na finanční čtvrť na opačné straně Temže.

Diplactoová řekla, že sbírku založila, protože soucítí s rodinou a doplnila, že její bratr před pěti lety ochrnul při nehodě v zahraničí. "Jako rodina, jsme si prošli něčím podobným ... Chtěli jsme jen rodině chlapce ukázat, že v Británii za nimi stojíme a podporujeme je," uvedla. Lidé na stránkách sbírky rovněž zanechávají vzkazy, ze kterých vznikne knížka.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polští horníci zablokovali trať, po které se přiváží ruské uhlí

18.02.2020 18:21 Polští horníci, kteří se kvůli dovozu levnějšího uhlí z Ruska obávají o práci, dnes na několik…

Uprchlíci berou ztečí Kanárské ostrovy, pátrá se po třech člunech

18.02.2020 18:00 Španělská civilní garda pátrá poblíž Kanárských ostrovů po třech člunech s uprchlíky. Byly na nich…

Mela ve slovenském parlamentu. Nezařazení poslanci okupovali řečnický pult

18.02.2020 17:43 Aktualizováno Skupina šesti nezařazených poslanců dnes obsadila řečnický pult v jednacím sálu slovenského…

Zóna bez gayů? Francouzské město je v šoku, ruší partnerství s polskou obcí

18.02.2020 16:32 Město Saint-Jean-de-Braye ve střední Francii po 25 letech končí spolupráci s partnerskou obcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama