V Plocku pochodovali příznivci LGBT. Duhová nákaza, kočovný cirkus! křičeli odpůrci

Přívrženci a odpůrci sexuálních menšin, označovaných zkratkou LGBT, dnes demonstrovali ve středopolském Plocku, asi 100 kilometrů od Varšavy. Před třemi týdny se obdobný "duhový" pochod gayů a lesbiček v Bialystoku na východě země stal terčem útoku agresivních extremistů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Homosexuálové
doporučujeme

Podobně jako před pochodem v Bialystoku, i nyní jeden z prelátů vlivné katolické církve kázal proti "duhové" nákaze. "Dokonce ani za komunismu nebývalo takové chování a takové proticírkevní akce, takové rouhání jako dnes," prohlásil biskup Ignacy Dec v kázání na Jasné Hoře. "Ďábel shodil rudý háv a oblékl si duhové šaty," varoval prelát, jehož citovala televize TVN 24.

"Po mnoho měsíců jsme svědky útoků na lidi ze společenství LGBT. Jsme tady proto, abychom tomu řekli hlasité ne," zdůraznil v Plocku jeden z organizátorů Pochodu rovnosti Mateusz Goždzikowski. "Vlastenectví není to, co předvádějí naši odpůrci, kteří odpírají důstojnost jiným lidem. Respekt k druhým lidem je respektem k demokracii. Pravda je na naší straně. Ukažme, že tady je Polsko," řekl podle serveru Onet.

"Bát se musíme jen strachu!", "Stejná práva!", "Jsem člověk, a ne ideologie" či "Volnost, rovnost, tolerance" skandovali účastníci pochodu, kteří podle listu Gazeta Wyborcza na závěr zazpívali polskou hymnu. "Maškary, porušujete ústavu, tam se píše o rodině!" křičeli naopak jejich odpůrci z řad Celopolské mládeže s transparenty typu "Zastav homosexuály!".

"To není pochod rovnosti, toto LGBT je kočovný cirkus, který jezdí od města k městu," prohlásil naopak organizátor protidemonstrace Tomasz Stelmach na adresu oponentů. "Jejich hodnoty jsou nám cizí. Pro nás jediný opravdový svazek je svazek mezi ženou a mužem. A pro dítě je nejlepší rodina," dodal.

Vládnoucí konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS) učinila z LGBT (zkratka pro lesbičky, gaye, bisexuály a transgenderové osoby) ústřední bod své kampaně před říjnovými parlamentními volbami. V ní gaye a lesbičky zobrazuje jako hrozbu pro společnost a rodinu, poznamenala AP.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paříž demolovaly "černé vesty", původně poklidné protesty se zvrtly

21.09.2019 23:20 Aktualizováno V násilnosti a střety s bezpečnostními silami se dnes zvrtnul protest za ochranu klimatu v Paříži…

Uprchlíci to zkouší po řece i nákladním vlakem, Maďaři jich zadrželi…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Maďarští policisté dnes zadrželi 38 migrantů, kteří se pokusili do země dostat nelegálně na…

"Pouští uprchlíky odevšad." Orbán napadl italskou vládu a levici, hájil…

21.09.2019 20:47 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Římě prohlásil, že nová italská vláda premiéra Giuseppa…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 20:15 Aktualizováno Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama