"Duhový mor"? Duka si notuje s kontroverzním arcibiskupem, který drsně útočí na LGBT

Hlava české katolické církve, kardinál Dominik Duka podpořil krakovského metropolitu, arcibiskupa Marka Jendraszewského, jenž čelí kritice po kázání proti sexuálním menšinám, a vybídl ke stejnému kroku i slovenskou a maďarskou církev, povšiml si dnes polský zpravodajský server Onet.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Kardinál Dominik Duka
doporučujeme

Arcibiskup Jendraszewski nedávno v kázání prohlásil, že "po naší zemi už nekráčí rudý mor, ale objevil se nový, neomarxistický, který si přeje ovládnout naše duše, srdce a mysl - ne rudý, ale duhový".

zdroj: YouTube

Arcibiskupa za tato slova kritizovala polská levice, liberálové a homosexuálové, a to i kvůli červencovému útoku extremistů na pochod za práva sexuálních menšin v Bialostoku. Před arcibiskupovým sídlem v Krakově mlčky demonstrovali homosexuálové s transparenty typu "Nejsem mor" a "Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému".

Z kardinálova vyjádření si Onet povšiml, že podle Duky se témata ideologie LGBT (zkratka zahrnuje lesby, gaye, bisexuály a transgenderové osoby) rozšiřují o ateistickou a satanistickou agendu. Připomněl také Dukův odpor vůči karnevalovému průvodu hrdosti LGBT v Praze od jeho počátku.

Jendraszewski před třemi lety vystřídal v Krakově kardinála Stanislawa Dziwisze, který proslul jako nejbližší spolupracovník papeže Jana Pavla II. Jendraszewského polská média pokládají za představitele konzervativního křídla katolické církve a výrazného stoupence současné vlády strany Právo a spravedlnost (PiS). V minulosti například vyzval věřící, aby se za úspěch PiS modlili. Také ostře kritizoval polského ombudsmana, když se postavil za dodržování práv homosexuálů.

Vládnoucí konzervativní strana podle agentury AP učinila z LGBT ústřední bod své kampaně před říjnovými parlamentními volbami. V ní gaye a lesby zobrazuje jako hrozbu pro společnost a rodinu.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Salvini ztrácí podporu, Italští demokraté a Hnutí pěti hvězd jednají o…

23.08.2019 19:52 Italská středolevá Demokratická strana (PD) a dosud vládní protestní Hnutí pěti hvězd (M5S) dnes…

"Jdete správným směrem". Írán ocenil Macronův návrh na řešení krize kolem…

23.08.2019 18:34 Návrhy francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, jak najít východisko z krize kolem íránské…

Úder blesku v Tatrách: Je viníkem tragédie obří kříž? Vede se ostrá…

23.08.2019 18:00 Aktualizováno Ke čtyřem mrtvým po čtvrteční bouři na slovensko-polském pomezí dnes na polské straně Tater žádná…

Dánská premiérka měla s Trumpem "konstruktivní rozhovor". Zrušil návštěvu…

23.08.2019 17:38 Dánská premiérka Mette Frederiksenová měla ve čtvrtek "konstruktivní rozhovor" s americkým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama