"Dělá pěkný čurbes." Farage zaútočil na královskou rodinu, ušetřil jen Alžbětu II.

Šéf britské Strany pro brexit Nigel Farage v projevu na konferenci pravicových aktivistů v Austrálii zaútočil na některé členy britské královské rodiny. Informoval o tom list The Guardian.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Nigel Farage před volbami
doporučujeme

Podle Farage například někdejší královna Alžběta, matka dnešní panovnice, "popíjela gin a kouřila jednu za druhou". 

Na milost vzal současnou královnu Alžbětu II., která je podle něho "úžasnou a inspirativní ženou". Britové podle něho mají "zatracené štěstí", že je jejich královnou. "Co se týče jejího syna, co se týče malého Charlieho (prince Charlese) a změny klimatu - ach jo, ach jo, ach jo," prohlásil Farage o následníkovi trůnu.

zdroj: YouTube

"Vše, co k tomu mohu říci, je to, že malý Charlie je nyní po sedmdesátce - ať královna žije dlouho, dlouho, dlouho," uvedl také. "A když chci, aby královna žila dlouho, aby se malý Charlie nestal králem, chci, aby malý Charlie žil ještě déle a (jeho syn) William navždy, aby se Harry nestal králem," pokračoval Farage.

The Guardian ale připomíná, že princ Harry, druhorozený syn prince Charlese, je nyní v pořadí na trůn šestý. Přednost před ním mají všechny tři Williamovy děti.

Harryho Farage označil za "chlapáka, co se dostává do šlamastyky, co na rozlučku se svobodou přichází v nepatřičném oblečení, který moc pije a dělá pěkný čurbes". Šéf Strany pro brexit narážel na některé Harryho eskapády z minulosti, kdy například v roce 2005 přišel na večírek oblečený v nacistické uniformě. Vysmíval se také rozhodnutí Harryho a jeho manželky Meghan mít jenom dvě děti kvůli obavám o životní prostředí. Je to podle něho "nepodstatné vzhledem k tomu, že na Zemi je v současnosti 2,6 miliardy Číňanů a Indů".

Nejde o první případ, kdy Farage dal najevo svou nelibost vůči některým členům britské královské rodiny, píše The Guardian. V roce 2008 byl například jediným europoslancem, který netleskal Charlesovu projevu o změnách klimatu a nechal se slyšet, že princovi poradci jsou "v nejlepším případě naivní a hloupí".

Na sobotní konferenci v Sydney Farage před asi pěti stovkami lidí mluvil také o brexitu a o údajné předpojatosti médií.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paříž demolovaly "černé vesty", původně poklidné protesty se zvrtly

21.09.2019 23:20 Aktualizováno V násilnosti a střety s bezpečnostními silami se dnes zvrtnul protest za ochranu klimatu v Paříži…

Uprchlíci to zkouší po řece i nákladním vlakem, Maďaři jich zadrželi…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Maďarští policisté dnes zadrželi 38 migrantů, kteří se pokusili do země dostat nelegálně na…

"Pouští uprchlíky odevšad." Orbán napadl italskou vládu a levici, hájil…

21.09.2019 20:47 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Římě prohlásil, že nová italská vláda premiéra Giuseppa…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 20:15 Aktualizováno Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama