Okolí Notre-Dame je zamořené olovem, začala rozsáhlá čistící akce

V Paříži dnes začalo hloubkové čištění bezprostředního okolí katedrály Notre-Dame. Potrvá do 23. srpna a má odstranit olovo, které se uvolnilo při dubnovém požáru, při němž byla zničena střecha i krov. Množství olova naměřené v okolí katedrály tehdy mnohonásobně překračovalo povolené limity.

Přidejte svůj názor

katedrála Notre-Dame
doporučujeme

Policisté od pondělka kolem Notre-Dame rozestavěli bariéry, které ohraničují zónu, jež bude čištěna. Ulice de la Cité bude kvůli tomu uzavřena jak pro chodce, tak pro automobily. Čistit se bude s pomocí vysokého tlaku a saponátů. Na určitá místa bude použit také speciální gel, který umožní odsátí částic olova. Natírat se bude jeden den a pak bude tři dny schnout.

Počítá se, že odstranění této vrstvy potrvá pět dní. Tlaková metoda čištění bude použita na méně znečištěných místech a bude rychlejší.

Kvůli těmto zevrubným pracím bude po příštích deset dní uzavřena stanice metra Cité stejně jako prostranství před katedrálou. Autobusové linky budou odkloněny.

Při požáru, který historickou stavbu zachvátil v noci na 16. dubna, se roztavily tuny olova ze střechy a věže. Katedrála byla v době požáru renovována a tyto práce mají být příští týden obnoveny za mnohem přísnějších bezpečnostních opatření.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší problém Evropy? Na brexit a populisty zapomeňte, naznačuje…

28.01.2020 22:04 Aktualizováno NÁZOR - Není divu, že Evropě se nedaří najít hlas, ale nikoliv z důvodu brexitu, vzestupu…

60 uprchlíků vzalo útokem plot na maďarské hranici, policie střílela

28.01.2020 22:03 Aktualizováno Kolem šesti desítek migrantů se dnes časně ráno pokusilo proniknout do Maďarska přes plot na…

Koronavirus v Bavorsku. Čtyři Němci se nakazili nečekaným způsobem

28.01.2020 21:48 Aktualizováno Německo dnes oznámilo tři další případy nákazy koronavirem, celkem také země eviduje čtyři nemocné.…

Čeští úředníci byli v Bruselu kvůli auditu Agrofertu

28.01.2020 20:38 Zástupci českých úřadů dnes jednali v Bruselu o auditní zprávě k zemědělským dotacím Agrofertu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama