Němec dostal za zneužívání dětí 10 let. Na svobodu se ale nemusí dostat vůbec

Do vězení poslal dnes na deset let a tři měsíce soud v Aurichu na severozápadě Německa 57letého muže za pohlavní zneužití několika dětí svěřených do péče. Odsouzený se ale teoreticky může dostat na svobodu i později anebo už vůbec ne, protože soud mu nařídil následnou zabezpečovací detenci, uvedla agentura DPA.

pedofílie
doporučujeme

Prvoinstanční rozsudek je zatím nepravomocný. Předsedající soudce Malte Sanders v odůvodnění verdiktu mimo jiné poukázal na to, že obžalovaný využíval každou příležitost ke zneužívání svěřených dětí. "To činí z poškozených věrohodné svědky," konstatoval soudce.

Odsouzený muž, pocházející ze západoněmeckého Krefeldu, zneužíval v Dolním Sasku svěřené děti v letech 1999 až 2014. Jeho zjištěných obětí bylo sedm a odsouzen byl za 89 případů jejich pohlavního zneužití.

Napadené děti byly různého věku - pět, devět, deset let, ale byli mezi nimi i mladiství. K obětem patří i dva synovci, kteří odsouzeného občas navštěvovali.

Zabezpečovací detence (Sicherungsverwahrung) je v německém trestním právu opatření preventivního charakteru. Jeho účelem je chránit společnost před pachateli nebezpečné trestné činnosti, a lze ho proto uložit jen vůči takovýmto osobám.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Polsku hrozí výbuch násilí, varuje politoložka. Evropu nabádá k akci

01.11.2020 00:01 NÁZOR - Polská vláda je ve válce a je šťastná, konstatuje Edit Zgutová v komentáři pro server…

S epidemií covidu bojuje i Portugalsko, zavádí uzávěru na většině svého…

31.10.2020 21:44 Ve snaze zpomalit šíření koronavirové nákazy vyhlásí Portugalsko uzávěru na většině svého území.…

VIDEO: Mini-tsunami zaplavila Samos. 39 mrtvých po zemětřesení v egejské…

31.10.2020 21:11 Aktualizováno Už 39 mrtvých a téměř 900 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení,…

Další útok ve Francii: Před kostelem v Lyonu byl postřelen kněz

31.10.2020 20:56 Aktualizováno V Lyonu ve středovýchodní Francii byl dnes postřelen pravoslavný kněz ve chvíli, kdy zavíral kostel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama