Znásilnění Češky ve Vídni? Bylo to jinak, pravda vyšla najevo po třech letech

Vídeňský zemský soud dnes zprostil viny 34letého českého občana, který byl obžalován kvůli pokusu o znásilnění krajanky. Informovala o tom agentura APA. Soudní senát zprošťující verdikt vydal zejména kvůli tomu, že měl pochybnosti o pravdivosti výpovědi údajné oběti, uvedl jeho předseda Philipp Krasa.

Přidejte svůj názor

Rakouská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Čech byl v červnu zatčen poté, co jej vyšetřovatelé jako možného pachatele identifikovali na základě analýzy DNA.

Rozsudek není pravomocný, soud nicméně rozhodl o tom, že obžalovaný může opustit vyšetřovací vazbu, v níž strávil dva měsíce.

Pokus o znásilnění nahlásila Češka na policii v květnu 2016. Vypověděla tehdy, že ji v parku poblíž Prátru přepadli tři muži a chtěli ji znásilnit. Ona se jim však dokázala ubránit a utekla. Jeden z mužů ji při potyčce poškrábal na krku a právě DNA získaná z tohoto zranění nakonec vedla k zatčení českého občana, který figuroval v policejní databázi kvůli svému předchozímu odsouzení za krádež.

Muž před soudem trval na své nevině a uvedl, že údajnou oběť osobně znal a přátelil se s ní. Žena ve výpovědi tvrdila, že ji přepadli tři muži arabského vzhledu, jejichž popis zatčenému Čechovi vůbec neodpovídal.

Češka se u soudu jako svědkyně neobjevila, protože rakouské úřady s ní nedokázaly navázat kontakt. Policie při vyšetřování dospěla k závěru, že čin se zřejmě nestal tak, jak jej Češka popisovala. Přepadení ani podezřelé nezaznamenaly ani kamery v parku, kde k pokusu o znásilnění údajně došlo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paříž demolovaly "černé vesty", původně poklidné protesty se zvrtly

21.09.2019 23:20 Aktualizováno V násilnosti a střety s bezpečnostními silami se dnes zvrtnul protest za ochranu klimatu v Paříži…

Uprchlíci to zkouší po řece i nákladním vlakem, Maďaři jich zadrželi…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Maďarští policisté dnes zadrželi 38 migrantů, kteří se pokusili do země dostat nelegálně na…

"Pouští uprchlíky odevšad." Orbán napadl italskou vládu a levici, hájil…

21.09.2019 20:47 Maďarský premiér Viktor Orbán dnes v Římě prohlásil, že nová italská vláda premiéra Giuseppa…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 20:15 Aktualizováno Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama