Princ Andrew byl natočen v Epsteinově domě, královský palác se ohradil

Buckinghamský palác dnes v prohlášení označil za odporné naznačování, že by princ Andrew mohl mít cokoli společného se sexuálním zneužíváním mladých dívek, z nějž byl obviněn americký finančník Jeffrey Epstein. Stalo se tak poté, co se objevilo několik let staré video, na němž je syn britské královny Alžběty II. v Epsteinově domě.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Princ Andrew, vévoda z Yorku, autor: Roosewelt Pinheiro/ABr
doporučujeme

Záběry podle médií pocházejí patrně z prosince 2010, tedy zhruba stejné doby, kdy byl vévoda z Yorku vyfotografován s Epsteinem v newyorském Central Parku. Zveřejnil je bulvární list Mail on Sunday. Je na nich nyní devětapadesátiletý Andrew, jak mává ženě, která odchází z Epsteinovy luxusní rezidence.

Podle nedělníku byly pořízeny ani ne hodinu poté, co Epstein opustil dům v doprovodu mladé blondýnky. Epstein byl už v roce 2008 odsouzen za to, že nutil nezletilou dívku k prostituci.

zdroj: YouTube

Buckinghamský palác v komuniké uvedl, že princ Andrew považuje poslední zprávy o údajných Epsteinových trestných činech za děsivé a že "odsuzuje jakékoli zneužívá lidské bytosti". "Naznačování, že by mohl tolerovat takové jednání, podílet se na něm nebo jej podporovat, je odporné," píše se dále v prohlášení.

Andrew byl terčem britských médií kvůli podezření, že měl pohlavní styk s nezletilou Američankou, už před několika lety. Žena tvrdila, že jako nezletilá byla ve službách miliardáře Epsteina v letech 1999 až 2002 nucena k sexuálním stykům s vévodou z Yorku při orgiích pořádaných v Londýně, New Yorku a Karibiku.

Epstein spáchal 10. srpna sebevraždu v newyorské věznici, kde čekal na soud.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britské volby v plném proudu: Johnson a Khan s sebou vzali své psy

12.12.2019 15:17 Aktualizováno Svůj hlas v dnešních předčasných parlamentních volbách v Británii odevzdala v prvních hodinách řada…

Francouzi jsou nabroušení na Macrona. Budou stávkovat až do Vánoc?

12.12.2019 13:58 Ve Francii dnes osmým dnem pokračují stávky v dopravě a demonstrace kvůli plánované důchodové…

Krádež v drážďanské klenotnici: Stopy vedou k arabským klanům?

12.12.2019 13:45 Stopy listopadové krádeže šperků v drážďanské klenotnici Grünes Gewölbe (Zelená klenba) vedou k…

Corbyn způsobí šok, zachraňte brexit. Volby v Británii jsou mimořádně…

12.12.2019 12:56 Slabý déšť se snášel na obyvatele londýnské čtvrti Tower Hamlets, kteří dnes ráno vyrazili hlasovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama