Německo plné migrantů. Čtvrtina obyvatelstva má kořeny v cizí zemi

Každý čtvrtý (25,5 procenta) obyvatel Německa má kořeny v zahraničí. Počet lidí s migračním původem za loňský rok vzrostl na rekordních bezmála 21 milionů, což je v porovnání s rokem 2017 nárůst o 2,5 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat německého statistického úřadu.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Německá policie hlídkuje u obchodních center
doporučujeme

Za člověka s migračními kořeny je na základě metodiky úřadu považován ten, kdo se buď sám, nebo alespoň jeden jeho rodič nenarodil jako německý státní příslušník.

Údaje dále ukazují, že více než polovina (52 procent) z této skupiny obyvatel vlastní německý pas a 48 procent jsou cizinci.

Podle statistického úřadu se necelých 14 milionů osob s migračním původem v Německu nenarodilo a přistěhovalo se do něj až v průběhu života. Z nich téměř každý druhý uvedl pro příchod do Německa rodinné důvody, každý pátý pak přišel za prací. Pro 15 procent byl hlavní příčinou útěk ze země původu a snaha získat v Německu azyl.

Přistěhovalci, kteří do Německa přišli z rodinných důvodů, pocházeli ze 72 procent z Evropy, v případě migrace za prací to bylo dokonce 85 procent. Téměř polovina (47 procent) všech imigrantů z důvodu útěku a azylu přišla ze zemí Blízkého východu. Ti, kteří jsou v Německu zaregistrovaní kvůli studiu či vzdělávání, pochází ze 40 procent z Evropy a 38 procent z Asie.

Podle aktuálních statistik má Německo v současnosti přes 83 milionů obyvatel.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odklad brexitu opět na stole, Johnson poslal žádost do Bruselu

20.10.2019 07:53 Předseda Evropské rady Donald Tusk oznámil, že dostal od britského premiéra Borise Johnsona dopis s…

Jak bojovat s chudobou? Ekonomie zabředla do krize, zní z Británie

20.10.2019 00:01 NÁZOR - Práce ekonomů Esther Dufloové, Abhijita Banerjeeho a Michaela Kremera o chudobě si zaslouží…

"Máte na rukou krev." Salvini sepsul vládu kvůli uprchlíkům, Berlusconi si…

19.10.2019 21:57 Aktualizováno Italská pravice dnes pod heslem "Italská hrdost" na římském náměstí San Giovanni protestovala proti…

Brexit: Johnson utržil porážku, z EU přicházejí tvrdé reakce

19.10.2019 21:47 Aktualizováno Další odložení brexitu by nikomu neprospělo, uvedl dnes francouzský prezident Emmanuel Macron v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama