Čtyři Češi nelegálně překročili hranici Slovenska s Ukrajinou, museli vysvětlovat proč

Příslušníci ukrajinské pohraniční služby ve spolupráci se slovenskými kolegy zadrželi v pondělí čtveřici Čechů, kteří překročili přísně střeženou slovensko-ukrajinskou hranici mimo hraniční přechod. Všichni byli následně vráceni na Slovensko, kde jim úřady uložily pokutu a propustili je.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Slovensko-ukrajinská hranice
doporučujeme

Skupina Čechů při výslechu uvedla, že překročit hranici mimo oficiální přechod se rozhodli proto, že jeden z nich nevlastní cestovní pas. Při tom je zachytily kamery, které hranici monitorují. Hranice mezi Ukrajinou a Slovenskem je vnější hranicí Evropské unie.

Mluvčí ředitelství hraniční a cizinecké policie ve slovenských Sobrancích Agnesa Kopernická ČTK řekla, že každému ze čtveřice Čechů byla na Slovensku za neoprávněné překročení hranic uložena pokuta 20 eur (516 Kč), kterou zaplatili.

Podle Kopernické se nestává často, aby slovensko-ukrajinskou hranici obyčejní lidé vědomě překračovali mimo hraniční přechody. Nedopatřením se to stává turistům či houbařům.

Slovenská policie pravidelně informuje o případech zadržených převáděčů, kteří se pokoušejí nelegálně dostat z Ukrajiny na Slovensko migranty.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Likvidace Kuciaka. U soudu se řešila velmi vulgární esemeska

20.01.2020 17:58 Aktualizováno Spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes u soudu na Slovensku odmítl, že by mu…

Slovensko hlásí druhé ohnisko ptačí chřipky. Virus se šíří i kvůli změnám…

20.01.2020 17:16 Aktualizováno Slovensko potvrdilo druhý případ ptačí chřipky. Stejně jako dříve v tomto měsíci i tentokrát šlo o…

Řecko nezvládá nápor uprchlíků. Do krize se rázně vložila Francie

20.01.2020 17:01 Francie nabídla Řecku pomoc při navracení odmítnutých žadatelů o azyl do zemí jejich původu. Podle…

Ve Francii soudí obávaného džihádistu, verboval pro Islámský stát

20.01.2020 16:16 Ve Paříži dnes začal soudní proces s Mouradem Faresem, který podle obžaloby v minulosti působil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama