Nezaměstnanost mladých zůstane vysoká minimálně do roku 2016

Dusseldorf - Nezaměstnanost mladých lidí v Evropě zůstane podle Mezinárodní organizace práce (ILO) nadále dramaticky vysoká i v příštích letech, a to minimálně do roku 2016. Informovalo o tom pondělní vydání německého listu Handelsblatt.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle listu Handelsblatt to vyplývá ze zprávy Mezinárodní organizace práce o vývojových trendech zaměstnanosti mladých v roce 2012, kterou má ILO zveřejnit v úterý a německý deník ji má k dispozici.

Právě počet mladých lidí bez zaměstnání během finanční a hospodářské krize a následně v době probíhající dluhové krize eurozóny v Evropě výrazněji rostl a nevypadá to, že by se měl tento růst zastavit.

ILO vládám jednotlivých zemí navrhuje, aby se začaly zaměřovat na aktivní politiku práce, která by v jejich politice měla dostat prioritu.

Mezinárodní organizace práce upozornila na to, že současní mladí lidé vytvoří tzv. ztracenou generaci.

"Úsporná opatření, která začala udávat od vypuknutí hospodářské krize směr, znemožňují rychlé oživení na pracovním trhu, ze kterého by měli užitek mladí lidé," uvádí se v 56stránkové studii, která má být zveřejněna v úterý.

V průměru se v Evropské unii (EU) a v jiných rozvinutých průmyslových regionech zvýšila nezaměstnanost mladých lidí v letech 2008 až 2011 o 26,5 procenta. V posledních třech letech byl její vzestup nejsilnější ze všech světových regionů. V celosvětovém měřítku vzrostla míra nezaměstnanosti během krize o 5,3 procenta.

Evropský statistický úřad Eurostat nedávno informoval, že míra nezaměstnanosti mladých lidí v eurozóně dosáhla v březnu letošního roku rekordní průměrnou výši 22,1 procenta. Reálná situace by měla být ještě horší, protože velký počet mladých lidí se vůbec nenachází v oficiálních statistikách nezaměstnaných. Vzdali se naděje na získání zaměstnání.

Šéf německých sociálních demokratů Sigmar Gabriel v souvislosti se správou ILO uvedl, že EU potřebuje okamžitý program na snížení nezaměstnanosti mladých lidí v Řecku a Španělsku.

"My potřebujeme především program pro boj proti nezaměstnanosti mladých lidí v zemích jako je Řecko či Španělsko, kde každý druhý mladý člověk nemá práci," řekl Gabriel.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský velvyslanec si podal Západ. Vadí mu, že se stará o Hongkong

18.11.2019 21:05 Čínský velvyslanec v Londýně dnes obvinil některé země - včetně USA a Británie - z toho, že svými…

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Tusk v politice nekončí. Další vlivná funkce v rámci EU ho zřejmě nemine

18.11.2019 15:56 Končící předseda Evropské rady Donald Tusk je jediným kandidátem na funkci předsedy Evropské lidové…

Protesty a oslavy zároveň. Prestižní list překvapilo dění v Česku

18.11.2019 14:51 Češi a Slováci vyšli o víkendu do ulic, aby bránili dědictví takzvané sametové revoluce, od které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama