Maximální hyenismus: Politik navrhuje zabíjet postižené děti

Cornwall - Radní britského městečka Cornwall, Colin Brewer, vystoupil s šokujícím prohlášením. Oznámil, že postižené děti by měly být "uspány", tedy lékařsky usmrceny, jelikož představují břemeno pro společnost. Brewerova slova vyvolala pobouření, politik čelí tlaku, aby odstoupil. Informuje server pravda.ru.

371
doporučujeme

Brewer svá slova pronesl na jedné z charitativních akcí v Cornwallu. Příslušnice organizace, která pomáhá rodičům postižených dětí s péčí o ně, radního seznámila s činností instituce. Ten jí však bez servítek odpověděl, že péče o postižené děti je příliš drahá, a proto by měly být "uspány".

Politik se brání, že svá slova pronesl po vyčerpávajícím dni, během kterého rada města řešila rozpočtové škrty a propouštění. Řeči pracovnice charity ho unavovaly, tak je chtěl rázně utnout. Vážně prý prohlášení nemyslel. Hodlal údajně pouze rozvířit debatu o nákladech péče o postižené, což se mu příliš nepovedlo.

Fyzickou likvidací duševně i jinak postižených pacientů nechvalně proslul především nacistický režim. V rámci programu T4 probíhajícího v letech 1939-1941 bylo v plynových komorách speciálních "zdravotnických ústavů" zavražděno zhruba 70-90 tisíc osob, které nesplňovaly kritéria nacistických představ o silné panské rase. Ačkoliv tuto praxi v roce 1941 Hitler ukončil, do konce války probíhala registrace psychiatrických pacientů a jejich následné popravy pomocí smrtících injekcí. Tímto způsobem bylo zabito na dalších 10 tisíc lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Ryanairu: Pilot letu, který byl odkloněn do Minsku, neměl na výběr

15.06.2021 19:23 Pilotovi letu společnosti Ryanair, který byl v květnu po zásahu běloruských úřadů odkloněn ze své…

Nejvyšší soud zrušil osvobozující verdikt nad obžalovanými v případu…

15.06.2021 17:57 Slovenský nejvyšší soud dnes zrušil osvobozující verdikt nižšího soudu nad dvěma obžalovanými v…

Medvěd na Slovensku zabil člověka, poprvé za posledních 100 let

15.06.2021 16:57 Na Slovensku zabil medvěd sedmapadesátiletého muže u obce Liptovská Lúžna v okrese Ružomberok v…

Z Bavorska přichází varování před rychlým odložením roušek

15.06.2021 16:27 Debaty v Německu o rychlém zrušení povinného nošení roušek a o odložení respirátorů třídy FFP2…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama