Hnus z Polska: Hnijící maso umyli a vyváželi do EU!

Varšava – Poláci konečně začali řešit již tak neúnosnou situaci na trhu s potravinami. Polská prokuratura se začala zabývat podezřením proti masokombinátu Viola. Roky se zde mělo používat do masových výrobků hnijící maso! Informoval o tom pořad „Uwaga“ (česky POZOR) polské zpravodajské stanice TVN24.

Zábery skryté kamery TVN24, kde pracovník masokombinátu říká: Zelenou plíseň stačí umýt a produkt může jít znovu do prodeje!
doporučujeme

Vedení jakoukoli vinu či potvrzení těchto praktik v minulosti odmítá. To ostatně i potvrdily kontroly z úřadu, které od čtvrtka proběhly v masokombinátu.

Vojvodský hygienik Bogumil Mikolajczak do objasnění celého případu rozhodl o dočasném zastavení výroby. Důvodem byl čtvrteční nález, kdy sice úředníci nenašli zkažené maso, ale maso s prošlou záruční dobou.

Prokuratura, která vedení stíhá za trestný čin vychází ze záběrů televizního štábu, který zachytil využití zkaženého masa do masových výrobků. Pracovník na záběrech skryté kamery drží v ruce klobásy potažené zelenou plísní a říká, že je stačí jen omýt a osušit.  Pak půjdou znovu do prodeje. Další muž popisuje, že tuny zkaženého masa se přidávají do výrobků každý měsíc, aby firma ušetřila.

Výrobky masokombinát vyvážel i do dalších zemí EU, například do Irska, Litvy, Německa a Velké Británie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo 1489 nakažených a 18 mrtvých

13.06.2021 08:03 V Německu přibylo za uplynulý den 1489 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a 18 úmrtí…

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 00:01 NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Lídři EU vyzývali na summitu G7 Johnsona k dodržování pobrexitové dohody

12.06.2021 19:27 Aktualizováno Lídři Evropské unie dnes na okraj summitu ekonomicky vyspělých zemí skupiny G7 v anglickém…

EU je silná a životem pulzující organizace, řekl Biden na summitu G7

12.06.2021 17:27 Aktualizováno Evropská unie je neskutečně silná a životem pulzující organizace, řekl podle Reuters americký…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama