ŠOK: Francouzký ex-prezident Sarkozy obviněn z finančních machinací

Paříž - Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl obviněn z nelegálního financování svých politických aktivit. Měl přebírat tajné peněžní dary od nejbohatší ženy Francie, dědičky kosmetického gigantu L'Oreal Liliane Bettencourtové. Informuje server rt.com.

371
doporučujeme

Vlivný politik byl formálně obviněn včera. Jeho advokát médiím vzkázal, že okamžitě vznese protest. Sarkozy je podezřelý, že se tajně setkal se zástupci Bettencourtové a přijal nabídku na tajné, nelegální financování své kampaně v roce 2007. Ex-prezident konání této schůzky doposud vehementně popíral.

Obvinění nepřišlo zcela nečekaně. Sarkozy byl vyslýchán již loni v listopadu, avšak tehdy proti němu vyšetřovatelé žádné formální obvinění nevznesli. Podezření z finančních machinací se objevilo tři roky nazpět, kdy spolupracovnice Bettencourtové upozornila na plán své zaměstnavatelky vybrat z banky obří sumu peněz, která by potají byla postoupena Sarkozymu na financování jeho kampaně.

Sarkozy sice loni prohrál v boji o prezidentské křeslo se socialistou Francoisem Hollandem a oznámil svůj odchod z politiky, podle mnohých pozorovatelů však zůstává hlavním kandidátem pravice pro nadcházející volby hlavy státu v roce 2017. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Itálie a Portugalsko zahájily další fáze rozvolnění omezení

14.06.2021 19:50 Itálie a Portugalsko dnes zahájily další rozvolňování protikoronavirových omezení. Portugalsko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama