Dopravní letadlo se málem srazilo s UFO

Glasgow – Dopravní letoun Airbus A320 s více než dvěma stovkami cestujících na palubě se málem srazil s neznámým létajícím objektem. Incident se stal poblíž skotského města Glasgow. Od fatální kolize dělilo oba stroje pouhých 10 vteřin. Informuje server news.com.au.

371
doporučujeme

UFO i Airbus se pohybovaly ve výšce více než jeden kilometr. Stroj prováděl přistávací manévr, když pilot spatřil 100 metrů před sebou žluto-modrý objekt.  Vyšetřovatelé zatím nejsou prozatím schopni určit, s čím se dopravní letoun málem srazil. Objekt se však neobjevil na radarech.

Incident se odehrál tak rychle, že posádka letadla neměla čas jakkoliv reagovat. Pilot pouze nahlásil kontrolní věži, že málem došlo ke kolizi a zeptal se, zda se v prostoru nacházejí další letouny. Glasgowské letiště však nezaznamenalo žádný radarový kontakt. Podle popisu pilotů byl objekt větší než balón. Naznačují, že mohlo jít o kluzák nebo ultralehké letadlo. Vyšetřovatelé však tuto verzi zamítli. Případ prozatím zůstává nevyřešen.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama