Tajemství "pivního pupku" odhaleno. Podívejte se

Londýn - Britští lékaři odhalili tajemství tzv. "pivního pupku". Je obecně známo, že pivo je velmi kalorický nápoj. Proč má ale specifický efekt a způsobuje tloustnutí vybraných mužských partií? Informuje server BBC.

371
doporučujeme

Když pijete pivo, vaše játra pracují na odbourávání toxického alkoholu. Sám pěnivý mok je přitom velmi kaloricky náročný, průměrně obsahuje na 150 kalorií na jednu dávku. Růst tzv. pivního pupku však souvisí s pohlavím a věkem.

Ve věku okolo 35 let se metabolismus většiny mužů změní, přesněji řečeno začíná zpomalovat. Lékaři pak zjistili, že tuk se v mužském těle má v daném věku tendenci ukládat právě v oblasti břicha, podobně jako se ženám hromadí v pozadí a bocích. Pivní pupek tedy není přímým důsledkem pití samotného piva, ale obecného tloustnutí v jisté fázi životního cyklu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Počet těžkých případů nákazy vzrostl, Finsko a Maďarsko zpřísňují…

08.03.2021 09:23 Aktualizováno Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s…

V Německu za poslední den 34 mrtvých s koronavirem

08.03.2021 08:17 Zdravotnické úřady v Německu ohlásily Institutu Roberta Kocha (RKI) za poslední den 5011 nových…

Při havárii vrtulníku zahynul francouzský miliardář a poslanec Dassault

07.03.2021 22:01 Aktualizováno Francouzský miliardář a poslanec Olivier Dassault (69) dnes přišel o život při havárii vrtulníku…

Draghiho italská vláda zvažuje zpřísnění restrikcí v celé zemi

07.03.2021 16:54 Italská vláda zvažuje v souvislosti se zhoršující se epidemickou situací kvůli koronaviru zpřísnit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama