Afghánský migrant (20) zřejmě zabíl svou milenku (†69): Jsem blázen, pusťte mě, žádá

Švédskem otřásá děsivý případ. Dvacetiletý Afghánec, který je podezřelý z vraždy své 69leté milenky, řekl vyšetřovatelům, že kromě ní zabil i švédského novináře nebo politika. Tvrdí, že je blázen a že se chce raději vrátit domů do Afghánistánu.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Vlajka Švédska
doporučujeme

Švédská policie nedávno zatkla afghánského migranta v souvislosti s červnovou vraždou 69leté ženy, která žila v obci Kil. Údajně dvacetiletý Afghánec, který ale podle místních médií vypadá mnohem starší, měl údajně s bývalou učitelkou milostný vztah. Pak ji ale podle listu Nyheter Idag uškrtil.

Během policejního výslechu podezřelý údajně řekl vyšetřovatelům, že je „blázen“. „Chci jít do Afghánistánu. Pusťte mě. Nic jsem neudělal. Prosím, propusťte mě. Chci jít do Afghánistánu. Byl jsem úplný blázen, zbláznil jsem se. Dost! Dost, prosím! Už to stačí. Prosím, to stačí,“ citují švédské noviny, co migrant prohlásil během výslechu.

Migrant navíc dodal, že si na tento incident nepamatuje. „Nejsem si jistý ničím. Nejsem si jistý ničím o sobě, ničím. Nevím, jestli jsem žena nebo muž,“ tvrdí. Později migrant tvrdil, že zabil novináře Joakima Lamotteho nebo Kenta Ekerotheho, bývalého populistického švédského demokrata. „Nevím přesně, ale jednoho z nich jsem hodil pod vlak," tvrdil podezřelý.

Háček je v tom, že oba jsou živí a zdraví. Novinář Lamotte v souvislosti se svědectvím Afghánce obvinil proimigrační aktivisty, kteří podle něj „zneužívají“ migranty a „vymývají jim mozky“. „To teď musí skončit. Někdo musí zastavit aktivisty, kteří manipulují s žadateli o azyl kvůli vlastnímu zisku - v neposlední řadě s cílem získat mladého milence,“ dodal novinář.

Narážel tak na fakt, že zavražděná 69letá učitelka v důchodu se už od roku 2015 angažovala v pomoci afghánským žadatelům o azyl a byla aktivní členkou švédské Strany zelených.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský velvyslanec si podal Západ. Vadí mu, že se stará o Hongkong

18.11.2019 21:05 Čínský velvyslanec v Londýně dnes obvinil některé země - včetně USA a Británie - z toho, že svými…

Na jihu Francie se zřítil visutý most, auta spadla do řeky. Zahynula dívka

18.11.2019 17:02 Aktualizováno Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko…

Tusk v politice nekončí. Další vlivná funkce v rámci EU ho zřejmě nemine

18.11.2019 15:56 Končící předseda Evropské rady Donald Tusk je jediným kandidátem na funkci předsedy Evropské lidové…

Protesty a oslavy zároveň. Prestižní list překvapilo dění v Česku

18.11.2019 14:51 Češi a Slováci vyšli o víkendu do ulic, aby bránili dědictví takzvané sametové revoluce, od které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama