Afghánský migrant (20) zřejmě zabíl svou milenku (†69): Jsem blázen, pusťte mě, žádá

Švédskem otřásá děsivý případ. Dvacetiletý Afghánec, který je podezřelý z vraždy své 69leté milenky, řekl vyšetřovatelům, že kromě ní zabil i švédského novináře nebo politika. Tvrdí, že je blázen a že se chce raději vrátit domů do Afghánistánu.

Vlajka Švédska
doporučujeme

Švédská policie nedávno zatkla afghánského migranta v souvislosti s červnovou vraždou 69leté ženy, která žila v obci Kil. Údajně dvacetiletý Afghánec, který ale podle místních médií vypadá mnohem starší, měl údajně s bývalou učitelkou milostný vztah. Pak ji ale podle listu Nyheter Idag uškrtil.

Během policejního výslechu podezřelý údajně řekl vyšetřovatelům, že je „blázen“. „Chci jít do Afghánistánu. Pusťte mě. Nic jsem neudělal. Prosím, propusťte mě. Chci jít do Afghánistánu. Byl jsem úplný blázen, zbláznil jsem se. Dost! Dost, prosím! Už to stačí. Prosím, to stačí,“ citují švédské noviny, co migrant prohlásil během výslechu.

Migrant navíc dodal, že si na tento incident nepamatuje. „Nejsem si jistý ničím. Nejsem si jistý ničím o sobě, ničím. Nevím, jestli jsem žena nebo muž,“ tvrdí. Později migrant tvrdil, že zabil novináře Joakima Lamotteho nebo Kenta Ekerotheho, bývalého populistického švédského demokrata. „Nevím přesně, ale jednoho z nich jsem hodil pod vlak," tvrdil podezřelý.

Háček je v tom, že oba jsou živí a zdraví. Novinář Lamotte v souvislosti se svědectvím Afghánce obvinil proimigrační aktivisty, kteří podle něj „zneužívají“ migranty a „vymývají jim mozky“. „To teď musí skončit. Někdo musí zastavit aktivisty, kteří manipulují s žadateli o azyl kvůli vlastnímu zisku - v neposlední řadě s cílem získat mladého milence,“ dodal novinář.

Narážel tak na fakt, že zavražděná 69letá učitelka v důchodu se už od roku 2015 angažovala v pomoci afghánským žadatelům o azyl a byla aktivní členkou švédské Strany zelených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možnost celostátní karantény ve Francii je stále pravděpodobnější

26.10.2020 20:10 Aktualizováno Francii kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru hrozí prodloužení zákazu nočního vycházení, zákaz…

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 19:33 Aktualizováno Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

EU chová k Bidenovi falešné naděje, myslí si německý politik Gabriel

26.10.2020 17:55 Naděje Evropanů, že by volební vítězství demokrata Joea Bidena nad americkým republikánským…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama