Aktivisté z Extinction Rebellion se kajou: Omezit londýnskou dopravu byla chyba

Narušit londýnskou veřejnou dopravu ve špičce byla chyba, shodují se řídící členové ekologického hnutí Exctinction Rebellion (Vzpoura proti vyhynutí). Do budoucna chtějí aktivisté strategii přehodnotit, informoval dnes list The Guardian. Příslušníci hnutí ve čtvrtek narušili provoz metra, čímž rozlítili cestující, kteří se ráno snažili dostat do práce.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Londýn
doporučujeme

Londýnská policie v souvislosti s protesty, které musela kvůli výtržnostem zakázat, zatkla přes 1760 lidí. Čtyři z nich zadržela poté, co skupina aktivistů ve východním Londýně vyšplhala na střechu vagonů metra. Lidé demonstranty stahovali dolů, házeli po nich jídlo a jednoho z nich dokonce musela před rozhněvaným davem bránit ochranka dráhy.

zdroj: YouTube

"Musíme se poučit z toho, co se okolo metra stalo," uvedla Sarah Lunnonová z politického vedení hnutí Exctinction Rebellion. "Očividně jsme to pokazili. Lidé odešli z práce, aby se k nám mohli přidat. Jejich zklamání a rozčarování nám dokládá, že musíme přehodnotit způsob, jakým rozhodujeme," dodala Lunnonová.

Jedním z rozhodnutí je upustit od dvoutýdenních nepokojů, které se konají dvakrát ročně. Místo toho chce hnutí dát prostor vědcům a odborníkům a tím pomoci utvářet globální debatu o změnách klimatu.

I když akce ekologických aktivistů vzbuzují kontroverzi, mnoho z nich stále věří, že radikální akce jsou efektivním způsobem, jak vytvářet tlak na světové vlády a přitáhnout k problematice globálního oteplování pozornost médií a veřejnosti.

"Je to pro nás velmi tenká hranice a něco, co se musíme naučit," uvedla Lunnonová, podle které musí hnutí do budoucna zvážit i mírumilovné protesty.

Kampaň za boj se změnami klimatu přitáhla v uplynulých týdnech do Londýna 30.000 aktivistů, včetně 43letého Bena Atkinsona, který v pátek po lešení vyšplhal na londýnský Big Ben, kam pověsil dva transparenty.

Loading...
Vstupte do diskuze (27)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poplach v Německu kvůli uprchlíkům: Do akce povolali zásahovku

21.11.2019 22:04 Aktualizováno Bizarní případ se odehrál v německém Berlíně. Policista spatřil v okně jednoho z migračních…

Slovenskem otřásla brutální vražda umučené učitelky. Ženy se bojí vycházet

21.11.2019 22:04 Aktualizováno Slovensko šokovala brutální vražda, k níž došlo před několika dny v Bratislavě. Vrah mučil a…

Londýn se s USA neshodne. Izraelské osady na Západním břehu mu vadí

21.11.2019 20:05 Britská vláda dnes vyzvala Izrael, aby zastavil rozšiřování židovských osad na okupovaném Západním…

Johnson má nakročeno k výhře ve volbách. I díky příslibu peněz na kampaň

21.11.2019 19:27 Konzervativní strana britského premiéra Borise Johnsona suverénně opanovala žebříček hlášených…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama