Alarmující počet uprchlíků u českých hranic? Evropa je zděšena

Většina obyvatel v Itálii, Rakousku, Maďarsku a Řecku věří, že se v jejich zemích nachází mnohem více migrantů, než kolik jich tam ve skutečnosti je. Podle nedávné studie společnosti IPSOS se například sousední Rakousko domnívá, že v zemi je tolik migrantů, že tvoří 35 procent populace.

Přidejte svůj názor 120 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Většina lidí v těchto čtyřech zemích EU se domnívá, že na jejich území je mnohem více migrantů, než jak je tomu ve skutečnosti. Vyplývá to ze závěrů průzkumu provedeného společností IPSOS pro neziskovou organizaci WeWorld.

Kontrast mezi vnímáním a realitou je obzvláště pozoruhodný v Maďarsku, kde se občané domnívají, že migranti představují asi 20 % populace, ve srovnání se skutečnými 2%.

V Itálii si lidé myslí, že migranti představují 31 % populace ve srovnání se skutečnými 9 %. A v Řecku lidé tvrdí, že mají v zemi 35 % migrantů, ve srovnání se skutečnými 9 %.

Sousední Rakousko věří, že 35 % populace tvoří migranti, ve srovnání se skutečnými 16 %. 

Imigrace vyvolává obavy

Většina Italů, Řeků a Maďarů uvedla, že imigrace má na jejich zemi negativní dopad, přičemž mezi těmito národy byli nejkritičtější Řekové (64 %), následovali Italové (57 %) a Maďaři (56 %).

Rakušané jsou v této otázce prakticky rozděleni, 49 % z nich si myslí, že migranti jsou negativní silou, zatímco 51 % se k tomuto konkrétnímu tvrzení nepřiklonilo.

Průzkum také zjistil, že migrace není hlavní příčinou sociálního zájmu v žádné ze čtyř zemí. V Rakousku byla migrace na třetím místě, v Itálii a Řecku na čtvrtém a v Maďarsku na sedmém místě. Občané se více zajímají o otázky hospodářské krize a zaměstnanostu.

Dalším problémem, na který se průzkum zaměřil, jsou požadavky na občanství. pro Rakušany je nejdůležitějším aspektem pro získání rakouského občanství znalost jazyka.

78 % Řeků naopak uvedlo, že jejich požadavkem na získání státního občanství je, aby rodiče byli řeckého původu. Naproti tomu 60 % Italů požaduje, aby dostávali občanství ti, kteří se v zemi přímo narodí.

Řečtí občané považují migranty za hrozbu pro národní bezpečnost a 40 % dotázaných uvedlo, že není možné přijmout další uprchlíky a že hranice musí být uzavřeny.

V Itálii uvedlo 33 % lidí, že většinu zločinů páchají přistěhovalci, a 40 % odpovědělo, že je příliš nebezpečné přijímat migranty, protože představují vážné riziko v oblasti terorismu.

Loading...
Vstupte do diskuze (120)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá policie bude dodržování zákazů hlídat ze vzducholodě

09.04.2020 10:59 Neobvyklý dopravní prostředek využijí policisté z jižního Německa, kteří budou o Velikonocích…

"Oheň pod kontrolou." Epidemie Covid-19 spěje ve Španělsku ke konci, míní…

09.04.2020 10:52 Epidemie onemocnění covid-19 se ve Španělsku brzy začne chýlit ke konci, uvedl španělský premiér…

Většina Němců chce prodloužit platnost opatření i po 19. dubnu, ukazují…

09.04.2020 10:25 Nadpoloviční většina Němců (56 procent) má za to, že by opatření proti koronavirové nákaze měla…

Na Slovensku se kvůli kontrolám již nezopakovaly dopravní zácpy

09.04.2020 09:59 Na slovenských silnicích se dnes ráno nezopakovaly rozsáhlé kolony kvůli kontrolám dodržování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy