Alarmující počet uprchlíků u českých hranic? Evropa je zděšena

Většina obyvatel v Itálii, Rakousku, Maďarsku a Řecku věří, že se v jejich zemích nachází mnohem více migrantů, než kolik jich tam ve skutečnosti je. Podle nedávné studie společnosti IPSOS se například sousední Rakousko domnívá, že v zemi je tolik migrantů, že tvoří 35 procent populace.

Přidejte svůj názor 120 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Většina lidí v těchto čtyřech zemích EU se domnívá, že na jejich území je mnohem více migrantů, než jak je tomu ve skutečnosti. Vyplývá to ze závěrů průzkumu provedeného společností IPSOS pro neziskovou organizaci WeWorld.

Kontrast mezi vnímáním a realitou je obzvláště pozoruhodný v Maďarsku, kde se občané domnívají, že migranti představují asi 20 % populace, ve srovnání se skutečnými 2%.

V Itálii si lidé myslí, že migranti představují 31 % populace ve srovnání se skutečnými 9 %. A v Řecku lidé tvrdí, že mají v zemi 35 % migrantů, ve srovnání se skutečnými 9 %.

Sousední Rakousko věří, že 35 % populace tvoří migranti, ve srovnání se skutečnými 16 %. 

Imigrace vyvolává obavy

Většina Italů, Řeků a Maďarů uvedla, že imigrace má na jejich zemi negativní dopad, přičemž mezi těmito národy byli nejkritičtější Řekové (64 %), následovali Italové (57 %) a Maďaři (56 %).

Rakušané jsou v této otázce prakticky rozděleni, 49 % z nich si myslí, že migranti jsou negativní silou, zatímco 51 % se k tomuto konkrétnímu tvrzení nepřiklonilo.

Průzkum také zjistil, že migrace není hlavní příčinou sociálního zájmu v žádné ze čtyř zemí. V Rakousku byla migrace na třetím místě, v Itálii a Řecku na čtvrtém a v Maďarsku na sedmém místě. Občané se více zajímají o otázky hospodářské krize a zaměstnanostu.

Dalším problémem, na který se průzkum zaměřil, jsou požadavky na občanství. pro Rakušany je nejdůležitějším aspektem pro získání rakouského občanství znalost jazyka.

78 % Řeků naopak uvedlo, že jejich požadavkem na získání státního občanství je, aby rodiče byli řeckého původu. Naproti tomu 60 % Italů požaduje, aby dostávali občanství ti, kteří se v zemi přímo narodí.

Řečtí občané považují migranty za hrozbu pro národní bezpečnost a 40 % dotázaných uvedlo, že není možné přijmout další uprchlíky a že hranice musí být uzavřeny.

V Itálii uvedlo 33 % lidí, že většinu zločinů páchají přistěhovalci, a 40 % odpovědělo, že je příliš nebezpečné přijímat migranty, protože představují vážné riziko v oblasti terorismu.

Loading...
Vstupte do diskuze (120)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bulharsko obvinilo tři Rusy z podobné kauzy jako Skripal

23.01.2020 20:33 Z pokusu o otrávení tří Bulharů před pěti lety obvinila bulharská justice tři ruské občany, na něž…

Koronavirus děsí Evropu. Odborníci jsou zmatení

23.01.2020 19:08 Odborníci zatím nevědí, jak pravděpodobný je přenos onemocnění koronavirem z Číny do Evropy. Dosud…

Brexit má zelenou. Královna podepsala zákon k dohodě

23.01.2020 18:58 Britský prováděcí zákon k brexitové dohodě vstoupil v platnost. Po schválení oběma komorami…

Uprchlíci: Vážné krizi nově čelí Belgie, zvažuje se neobvyklé řešení

23.01.2020 17:31 Stoupající počet lidí, kteří ze západobelgických pláží míří na gumových člunech do Británie, přiměl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama