Atentátník z Nice je stále v kritickém stavu v nemocnici

Dva týdny po teroristickém útoku v Nice je jeho pachatel dál v kritickém stavu v nemocnici. Policie jej proto stále nemohla vyslechnout, informovala dnes agentura AFP. V mobilním telefonu atentátníka se ale našla fotografie Čečence, který zavraždil v polovině října učitele na pařížském předměstí.

Francouzská policie, ilustrační foto
doporučujeme

Tunisan Bráhím Avísáví zaútočil 29. října na kostel ve městě Nice na jihu Francie a nožem zabil dvě ženy a jednoho muže. Policie jej při zásahu postřelila. Ve vážném stavu útočníka převezli do nemocnice, kde navíc zjistili, že se nakazil koronavirem. Z Nice jej později převezli do jedné z nemocnic v okolí Paříže.

Policisté 21letého Tunisana, kterého viní ze tří vražd a několika pokusů o vraždu v souvislosti s terorismem, zatím nemohli vyslechnout. Dál pátrají po jeho případných komplicích a to nejen ve Francii a v Tunisku, ale i v Itálii, k jejímž břehům se přes Středozemní moře z vlasti přeplavil.

Podle pařížské protiteroristické prokuratury se v Avísávího mobilním telefonu našla mimo jiné fotografie čečenského islamisty Abdulaka Anzorova, který v polovině října na pařížském předměstí Conflans-Sainte-Honorine zavraždil středoškolského učitele Samuela Patyho. Motivem tohoto činu byla podle vyšetřovatelů pomsta za to, že pedagog ve výuce ukázal karikatury proroka Mohameda. Jeho zobrazování považují muslimové za rouhání. Zda se Tunisan a Čečenec osobně znali, zatím není jasné.

V Avísávího telefonu vyšetřovatelé objevili také audionahrávku, na které o Francii mluví jako o "zemi nevěřících", a řadu fotografií odkazujících na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

Francie si dnes připomněla teroristické útoky z 13. listopadu 2015. Atentátníci tehdy útočili u stadionu Stade de France na pařížském předměstí Saint-Denis, v ulicích východní části Paříže a v koncertní síni Bataclan. Zabili celkem 130 lidí. Po letošních podzimních útocích v Paříži, na jejím předměstí Conflans-Sainte-Honorine a v Nice platí ve Francii opět nejvyšší stupeň varování před terorismem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Belgii se otevřely obchody, restaurace budou zavřené až do poloviny ledna

01.12.2020 12:51 V Belgii se dnes po měsíci otevřelo na 43.000 obchodů, které nabízejí i jiné než základní zboží.…

Firmy Pfizer a BioNTech požádaly o podmínečnou registraci vakcíny v EU

01.12.2020 11:56 Americká farmaceutická společnost Pfizer a německá firma BioNTech podaly žádost o podmínečnou…

V Irsku se otevřely obchody i holičství, omezení pohybu skončí až za …

01.12.2020 11:49 V Irsku se dnes po více než měsíci opět otevřely obchody, muzea, kina a své služby mohou opět…

Známí z internetu, kteří nikdy neexistovali. Jak fungují trollí farmy?

01.12.2020 11:06 Trollí farmy se přezdívá organizovaným skupinám „trollů“, kteří spravují falešné profily na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama