Australanka pokořila rekord. Po 35. přeplavala La Manche

Australská plavkyně Chloë McCardelová pokořila mužský rekord v počtu přeplaveb Lamanšského průlivu, když v noci na dnešek překonala úžinu dělící Británii od Francie už po pětatřicáté. Informoval o tom server BBC. McCardelová se navíc se svolením celníků a pobřežní stráže vyhne povinné dvoutýdenní karanténě, kterou jinak musí nastoupit všichni, kdo do Spojeného království přijedou z Francie.

Chloë McCardelová
doporučujeme

Australanka se vydala na 32 kilometrů dlouhou trasu v sobotu večer z pláže Abbot's Cliff poblíž Folkestone v hrabství Kent. K francouzským břehům v Calais doplavala za deset hodin a 40 minut, dorazila k nim dnes brzy ráno.

Pětatřicetiletá plavkyně už předem doufala, že kratičký pobyt na francouzském břehu, odkud ji pak do Británie převezlo zpátky doprovodné plavidlo, jí britské úřady odpustí a ona nebude muset do karantény. To se nakonec potvrdilo.

"Řekli nám, že plavání v průlivu je povolené, pokud dodržujete minimální odstup a pokud nezůstanete na (francouzském) břehu déle než deset minut, což je pro nás stejně standardní postup," citovala McCardelovou BBC.

Australanka svou 35. přeplavbou pokořila mužský rekord v počtu překonání Lamanšského průlivu, který drží Brit Kevin Murphy. Ten úžinu překonal 34krát. V ženské kategorii však před ní má ještě obří náskok Alison Streeterová, která už přes úžinu přeplavala 43krát.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská média se postavila za Charlie Hebdo a svobodu slova

23.09.2020 10:27 Zástupci stovky francouzských médií připojili svůj podpis k otevřenému dopisu, v němž se postavili…

Navalnyj byl propuštěn z berlínské nemocnice

23.09.2020 09:50 Aktualizováno Ruského opozičního politika Alexeje Navalného propustili v úterý z berlínské nemocnice. S odvoláním…

Ples ve vídeňské opeře se kvůli pandemii neuskuteční. Zdraví má přednost,…

23.09.2020 09:24 Tradiční ples ve vídeňské opeře se v příštím roce kvůli pandemii covidu-19 neuskuteční. Ve…

Německo má 1769 nových případů koronaviru. Vede si lépe než Česko

23.09.2020 08:35 Německo za poslední den zaznamenalo na své území 1769 nových pozitivních nálezů na koronavirus.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama