Bavorsko děsí prasečí mor, lovci divočáků dostanou vyšší odměny

Vyššími odměnami za odstřel divokých prasat a dohledem za pomoci dronů chce Bavorsko předejít možnému šíření afrického moru prasat. Dnes o tom informovala agentura DPA.

divočáci
doporučujeme

Bavorské ministerstvo životního prostředí dnes oznámilo, že lovci v severních a východních regionech u hranic s Českem a německými spolkovými zeměmi Durynsko a Sasko mohou nově za skolené divoké prase místo 20 eur (500 korun) získat odměnu sto eur (2500 korun). Oblasti navíc budou sledovat drony a získané informace o pohybu zvěře dostanou místní lovecké spolky, aby mohly lépe organizovat hony.

Proti možnému zavlečené nákazy se v minulých týdnech rozhodly německé spolkové země Braniborsko a Sasko postavit na hranicích s Polskem ploty, které po dokončení budou tvořeny z elektrických ohradníků a pachových odpuzovačů. 

Bariéru na své hranici s Německem jako ochranu před infikovanými prasaty na konci loňského roku dokončilo Dánsko, které s výstavbou začalo loni v únoru.

Vedle Polska je nákaza mimo jiné na Ukrajině či v Pobaltí. Postiženo bylo i Česko, které je ale od loňského dubna oficiálně zemí bez afrického moru prasat. V Německu dosud žádný případ nemoci zjištěn nebyl. Africký mor prasat je vysoce nakažlivé virové onemocnění prasat domácích i divokých. Vakcína neexistuje, nakažená zvířata se neléčí a musí se usmrtit. Pro lidi virus není nebezpečný.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu je 652 nově nakažených koronavirem

15.06.2021 07:57 V Německu se za poslední den objevilo 652 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, přesně před…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama