Bavorsko děsí prasečí mor, lovci divočáků dostanou vyšší odměny

Vyššími odměnami za odstřel divokých prasat a dohledem za pomoci dronů chce Bavorsko předejít možnému šíření afrického moru prasat. Dnes o tom informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

divočáci
doporučujeme

Bavorské ministerstvo životního prostředí dnes oznámilo, že lovci v severních a východních regionech u hranic s Českem a německými spolkovými zeměmi Durynsko a Sasko mohou nově za skolené divoké prase místo 20 eur (500 korun) získat odměnu sto eur (2500 korun). Oblasti navíc budou sledovat drony a získané informace o pohybu zvěře dostanou místní lovecké spolky, aby mohly lépe organizovat hony.

Proti možnému zavlečené nákazy se v minulých týdnech rozhodly německé spolkové země Braniborsko a Sasko postavit na hranicích s Polskem ploty, které po dokončení budou tvořeny z elektrických ohradníků a pachových odpuzovačů. 

Bariéru na své hranici s Německem jako ochranu před infikovanými prasaty na konci loňského roku dokončilo Dánsko, které s výstavbou začalo loni v únoru.

Vedle Polska je nákaza mimo jiné na Ukrajině či v Pobaltí. Postiženo bylo i Česko, které je ale od loňského dubna oficiálně zemí bez afrického moru prasat. V Německu dosud žádný případ nemoci zjištěn nebyl. Africký mor prasat je vysoce nakažlivé virové onemocnění prasat domácích i divokých. Vakcína neexistuje, nakažená zvířata se neléčí a musí se usmrtit. Pro lidi virus není nebezpečný.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie na pašeráky lidí, ve Francii a Nizozemsku zadrželi 23 osob

22.01.2020 20:58 Celkem 23 lidí podezřelých z pašování migrantů do Británie dnes zadrželi policisté ve Francii a…

Brexit se měnit nebude, britské sněmovny odmítly změny zákona

22.01.2020 20:27 Aktualizováno Prováděcí zákon k brexitové dohodě již schválily obě komory britského parlamentu. Horní komora se…

Itálie na prahu další politické krize? S vládou to vypadá zle, krajní…

22.01.2020 19:19 Aktualizováno Italský ministr zahraničí Luigi di Maio dnes oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí…

Bouře ve Španělsku má již sedm obětí

22.01.2020 19:01 Aktualizováno Bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko, má další tři oběti. Jejich celkový počet tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama