Bavorsko nařídí roušky v obchodech a veřejné dopravě, Merkelová se obává dalšího šíření covid-19

Největší německá spolková země Bavorsko od příštího týdne zavede povinné nošení roušek v obchodech a prostředcích veřejné dopravy. Oznámil to dnes podle agentury DPA regionální premiér Markus Söder v bavorském zemském sněmu. Možné bude si zakrýt nos a ústa také šálou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Povinné nošení roušek kvůli nemoci covid-19 lidem dnes v prostředcích veřejné dopravy a v obchodech zavedlo také Sasko, které stejně jako Bavorsko sousedí s Českou republikou. Ta je v Evropě průkopníkem tohoto opatření. Češi povinně nosí roušky mimo domov od 19. března.

Povinné nošení látkových roušek nebo šátků přes ústa a nos v prostředcích veřejné dopravy už minulý týden ohlásila také spolková země Meklenbursko-Přední Pomořansko na severovýchodě Německa. Opatření tam bude platit od příštího pondělí.

Kromě toho platí povinnost nošení roušek v obchodech a dopravě v některých jednotlivých německých městech, jako je durynská Jena. Německá vláda jejich nošení důrazně doporučuje.

Zavádění povinného nošení roušek v některých německých regionech jde ruku v ruce s velmi postupným uvolňováním opatření na zamezení šíření koronaviru. Regionální úřady očekávají, že v důsledku nynějšího postupného otvírání obchodů či škol se výrazně zvýší používání prostředků místní dopravy a v autobusech či vlacích bude stěží možné dodržovat požadované odstupy mezi lidmi.

Kancléřka Angela Merkelová dnes v rozhovoru s členy předsednictva Křesťanskodemokratické unie (CDU) ostře kritizovala diskuse, které se v zemi vedou o uvolňování opatření. Podle DPA hovořila přímo o "orgiích diskusí o otvírání", k nimž v některých spolkových zemích vede opatrné uvolňování.

Kancléřka vyjádřila velké obavu ze zhoršení trendu šíření nákazy v Německu, protože podle ní hrozí, že příliš málo lidí bude dodržovat omezení kontaktů mezi lidmi.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak rozvrátit Libyi? Ministerstvo USA varuje před zákeřnou metodou Ruska

30.05.2020 21:54 Aktualizováno Maltské úřady zadržely falešné bankovky libyjské měny v hodnotě přibližně 1,1 miliardy dolarů (cca…

Epidemie ve Francii polevuje. Denní počet úmrtí na covid-19 se drží pod…

30.05.2020 20:09 Ve francouzských nemocnicích zaznamenali v minulých 24 hodinách 57 úmrtí s covidem-19. Denní počet…

V Itálii zemřelo dalších 111 lidí s nemocí covid-19

30.05.2020 19:10 Počet úmrtí pacientů s nemocí covid-19 se v Itálii za poslední den zvýšil o 111 na 33.340. O den…

Španělsko hlásí "jen" čtyři oběti covid-19, ještě nedávno umíraly stovky…

30.05.2020 17:57 Španělsko za posledních 24 hodin zaznamenalo čtyři úmrtí v souvislosti s infekčním onemocněním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy