Belgie hlásí přes 10 tisíc nových případů koronaviru, v noci bude zákaz vycházení

V Belgii se poprvé denní přírůstek nových případů koronaviru dostal nad hranici 10.000. Informují o tom dnes belgická média. Po přepočtu, který provedl belgický zdravotní ústav Sciensano, v úterý přibylo 10.369 případů.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Belgie, která má 11,5 milionů obyvatel, patří s Českou republikou mezi evropské státy s nejvyšším výskytem nových případů infekce za posledních 14 dní. Rekordní denní přírůstek o zhruba 8000 případů koronaviru oznámilo v pátek Nizozemsko, které má 17,5 milionu obyvatel.

Belgie zaznamenává v posledním týdnu silný nárůst počtu nových případů. V týdnu od 7. do 13. října, za který jsou kompletní výsledky, ústav Sciensano zaznamenal v průměru 6764 případů nákazy denně. To je téměř dvakrát tolik než v předchozím týdnu. Zdvojnásobil se také průměrný počet nově hospitalizovaných denně a o dvanáct procent se zvýšil průměr mrtvých za den, a to na 25 lidí.

Podle ústavu Sciensano za posledních 14 dnů přibylo v Belgii v průměru denně 621 nových nákaz koronavirem na 100.000 obyvatel. To je po České republice druhý nejvyšší údaj v Evropské unii. Od začátku epidemie v Belgii onemocnělo covidem 202.000 lidí a zemřelo 10.359 osob.

Aby se se rychlost šíření nákazy zpomalila, přijala belgická vláda nová opatření, která začnou platit od pondělí. Po čtyři týdny zůstanou v celé Belgii zavřené bary a restaurace, od půlnoci do pěti ráno bude platit zákaz vycházení, setkání v soukromých i veřejných prostorech budou omezena na maximálně čtyři osoby a práce z domova se stane povinnou ve firmách, jejichž provoz to umožňuje.

Nizozemsko ve středu výrazně zpřísnilo protikoronavirová opatření, zavřít musely bary a restaurace. Vlnu kritiky vzbudila v pátek zpráva, že královská rodina odletěla na podzimní prázdniny do Řecka poté, co vláda vyzvala obyvatele, aby cestovali co nejméně. V pátek večer královský pár ohlásil, že pobyt na jihu Evropy ruší.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možnost celostátní karantény ve Francii je stále pravděpodobnější

26.10.2020 20:10 Aktualizováno Francii kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru hrozí prodloužení zákazu nočního vycházení, zákaz…

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 19:33 Aktualizováno Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

EU chová k Bidenovi falešné naděje, myslí si německý politik Gabriel

26.10.2020 17:55 Naděje Evropanů, že by volební vítězství demokrata Joea Bidena nad americkým republikánským…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama