Belgie kvůli koronaviru posiluje kontrolu hranic

Belgická policie ode dneška zpřísnila kontroly na hranicích, aby zajistila, že lidé vracející se ze zahraničí budou dodržovat opatření proti šíření koronaviru. Na svých internetových stránkách o tom informuje německý deník Kölnische Rundschau. Lidé přijíždějící z takzvané červené zóny, kam patří většina evropských zemí, včetně Česka, musejí do karantény.

Belgická policie
doporučujeme

Policisté na dálničních přechodech, nádražích a letištích namátkově kontrolují, zda cestující přijíždějící ze zahraničí vyplnili formulář o tom, kde byli. To musejí udělat nejpozději do 48 hodin po příjezdu.

Po návratu z červené zóny musí první a sedmý den karantény podstoupit test na koronavirus. Výjimku má jen ten, kdo byl za hranicemi méně než 48 hodin.

Belgii s 11,5 milionu obyvatel tvrdě zasáhla jarní i podzimní vlna pandemie. Podle agentury Reuters v této zemi připadá 17 zemřelých s covidem-19 v přepočtu na 10.000 obyvatel, což je nejvíce na světě.

V poslední době se díky přísným restrikcím daří šíření nákazy držet pod kontrolou a úřady naléhavě odrazují lidi od cest do zahraničí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo je první zemí EU, která nasadí protilátkové léky proti koronaviru

24.01.2021 20:03 Německo jako první země v Evropské unii nasadí k léčbě koronavirové infekce léky na bázi…

Francie i Itálie odsuzují zatýkání v Rusku, sílí volání po sankcích

24.01.2021 18:48 Aktualizováno Zatýkání lidí, kteří v Rusku přišli demonstrovat na obhajobu opozičního vůdce Alexeje Navalného, je…

EU hodlá přimět dodavatele vakcín, aby respektovali smlouvy

24.01.2021 18:10 Aktualizováno Evropská unie přiměje farmaceutické firmy respektovat smlouvy o dodávkách vakcíny proti koronaviru.…

V Portugalsku začaly prezidentské volby, favoritem je úřadující hlava státu

24.01.2021 10:26 V Portugalsku dnes volí prezidenta, hned v prvním kole má podle průzkumů velkou šanci na zisk…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama