Belgie od července povolí diváky na akcích, otevřou se bazény a lunaparky

Belgie od 1. července dále rozvolní opatření přijatá s cílem zabránit šíření koronaviru. Otevřou bazény či zábavní parky a lidé budou moci navštěvovat akce ve vnitřních i vnějších prostorách. S odvoláním na premiérku Sophii Wilmésovou o tom dnes informovala agentura Reuters. Nutnost dodržovat společenský odstup zůstává v platnosti.

Ilustrační foto
doporučujeme

Belgičané budou opět moci zajít do kina či do divadla, pokud budou dodržovat pravidlo fyzického odstupu. Až 200 lidí se bude moci účastnit akcí ve vnitřních prostorech, jako například mší k kostelech. Pro nanejvýš 400 osob pak budou přístupná venkovní shromáždění. Povoleny budou i demonstrace, lidé se na nich ale nebudou moci přesunovat z místa na místo.

Každá domácnost bude smět pozvat na návštěvu maximálně 15 lidi z jiné domácnosti za týden, namísto současných deseti. Nošení roušek bude i nadále silně doporučené, přičemž v případě nutnosti může být prohlášeno za povinné.

"Stále nejsme před návratem epidemie v bezpečí," řekla Wilmésová na tiskové konferenci po jednání bezpečnostní rady státu. "Toto léto bude mít zvláštní příchuť," dodala.

Velké akce, jako jsou hudební festivaly, zůstávají zakázány a noční kluby zavřeny nejméně do konce srpna. Vojenská přehlídka a tradiční ohňostroj ke státnímu svátku 21. července budou uzpůsobeny podmínkám, kdy budou stále v platnosti některá restriktivní opatření. Podle premiérky bude tento den vhodnou příležitostí k uctění zdravotnických pracovníků a zemřelých s nemocí covid-19.

Belgie s více než 11 miliony obyvatel zavedla koronavirové restrikce 18. března. Po nákaze koronavirem dosud zemřelo 9722 lidí, v přepočtu na obyvatele je úmrtnost v zemi jedna z nejvyšších na světě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirem zkoušená Itálie chystá "matku všech reforem". Politolog je…

09.07.2020 00:01 NÁZOR - "Poprvé jsem slyšel italského politika slibovat omezení byrokracie, když mi bylo 13," píše…

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 22:06 Aktualizováno NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Finsko rozšířilo seznam "bezpečných" zemí, Česko chybí

08.07.2020 21:17 Finsko od příštího pondělí otevře své hranice turistům ze 17 evropských zemí, které vykazují nízké…

Korupční skandál okolo bývalého krále je znepokojivý, tvrdí Sánchez

08.07.2020 21:11 Korupční skandál okolo bývalého španělského krále Juana Carlose I. je "znepokojivý", prohlásil dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy