Benátsko nařídilo roušky a rukavice při nakupování jídla, přitvrzuje i Lombardie

Italský region Benátsko (Veneto) zpřísnil opatření proti šíření koronaviru, ode dneška mohou do supermarketů chodit lidé nakupovat pouze s rouškou či šátkem přes nos a ústa a v rukavicích. V neděli budou supermarkety v tomto regionu zavřeny. V Lombardii budou lidé smět od neděle vycházet ven jedině se zakrytými ústy a nosem. Stejné nařízení platí už více než dva týdny v Česku.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Vykoupené obchody
doporučujeme

"Pokud nemáte roušku, stačí si přikrýt nos a ústa šálou," vysvětlil v pátek předseda regionální vlády Benátska Luca Zaia. Nové opatření má podle Corriere del Veneto platit do 13. dubna. Lidé mají v obchodech též dodržovat bezpečnou vzdálenost.

Nová opatření v Benátsku se týkají i trhů s potravinami, na nichž by měli lidé jednou stranou vcházet a druhou vycházet. Musí rovněž dodržovat bezpečnou vzdálenost a mít roušky a rukavice. Na dodržování pravidel bude dohlížet policie či ochranka.

Benátsko patří v Itálii k nejhůře postiženým regionům nynější pandemií. Nejvíce případů nákazy koronavirem a obětí eviduje region Lombardie, na kterou připadá 40 procent všech případů nákazy v Itálii. Také tam musejí supermarkety dát zákazníkům k dispozici jednorázové rukavice a dezinfekční prostředky. APA píše, že sportovním aktivitám se lidé v tomto regionu mohou věnovat jen ve vzdálenosti do 200 metrů od domova, na stejnou vzdálenost se mohou vzdálit také tehdy, když jdou venčit psa.

Vedení Lombardie dnes apelovalo na obyvatele, aby dodržovali omezení vycházení, které platí už několik týdnů v celé zemi. Podle Fabrizia Saly z vedení lombardského regionu v něm 38 procent lidí omezení nedodržuje. "To znamená, že na ulicích jsou tisíce lidí," citovala Salu agentura APA. Sala dodal, že policie ještě zpřísní kontroly.

Také vládní komisař pro nouzové situace Domenico Arcuri varoval Italy, že země ještě nemá vyhráno, i když se tempo postupu nákazy v zemi zpomalilo. "Lidé si nesmí myslet, že se mohou vrátit k normálnímu životu," uvedl Arcuri k o něco málo pozitivnějším statistikám.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střet Fica s Pellegrinim. Straně Směr-SD hrozí podle médií rozkol

26.05.2020 13:09 Opoziční slovenští sociální demokraté (Směr-SD), kteří po porážce v únorových volbách skončili po…

V Itálii začal obří průzkum promořenosti

26.05.2020 10:31 V Itálii začal rozsáhlý průzkum, který má pomocí testování krve na protilátky zjistit, jak velká…

Na vakcíně proti koronavirům už se mohlo pracovat roky. Rozhodlo se jinak

26.05.2020 08:44 Plán na urychlení vývoje vakcín předložila Evropská komise farmaceutickým společnostem již před…

Německo chce k 15. červnu zrušit výstrahu pro cesty do 31 zemí

26.05.2020 08:00 Německo chce k 15. červnu zrušit varování pro turisty před cestami do 31 evropských zemí, včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy