Bouře na severu Německa trhaly střechy, kolaps železniční dopravy

Kvůli bouřím na severu a severovýchodě Německa byla dnes večer omezena železniční doprava. Na kolejích ležely stromy, části stržených střech a odpadky. Informovala o tom společnost Deutsche Bahn (DB). Několik vlaků muselo přerušit jízdu. Uzavřena musela být například trať mezi Hannoverem a Brémami.

Ilustrační foto
doporučujeme

Také na trati spojující Hamburk s Hannoverem se po dvě hodiny vyskytovaly velké problémy. Provoz byl ale mezitím obnoven. "Prosíme cestující, aby si před započetím jízky ověřili svůj spoj," řekla mluvčí Deutsche Bahn.

Na zasažené tratě vyjely úklidové a opravářské čety. "Ještě celý večer se budeme potýkat s následky pro celou železniční dopravu, hlavně na severu Německa," dodala mluvčí.

Prostřednictvím twitteru DB sdělila, že jízdu musely přerušit například spoje ICE1272, IC2900, IC2173, ICE1749, ICE885. Pro cestující, kteří uvázli na nádražích, dráhy připravily speciální vlaky pro přečkání výluk.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katalánský premiér Torra byl sesazen, separatisté vyšli do ulic…

28.09.2020 21:49 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud potvrdil prosincový verdikt katalánského nejvyššího soudu, který na rok a…

Jeden z obviněných Rusů popřel účast na sestřelení MH17

28.09.2020 21:38 Obhájkyně jednoho z Rusů, kteří byli obviněni z účasti na sestřelení civilního letadla na lince…

26 let od katastrofy trajektu Estonia: Tři země budou zkoumat nové důkazy

28.09.2020 21:24 Estonsko, Švédsko a Finsko budou vyhodnocovat nové důkazy ke ztroskotání trajektu Estonia.…

Pompeo zahájil cestu po jižní Evropě, Řecku slíbil podporu ve sporu s…

28.09.2020 21:18 Aktualizováno Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes v Soluni jednal se svým řeckým protějškem Nikosem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama